SP 12 zdominowało mistrzostwa Mysłowic w badmintona

Szkoła Podstawowa nr 12 po raz kolejny gościła w swoich progach uczniów mysłowickich szkół podstawowych. Tym razem uczniowie brali udział w Igrzyskach Dzieci w badmintonie.

We wtorkowych zawodach na starcie sportowej rywalizacji zjawiło się łącznie 6 zespołów – po 3 w kategorii żeńskiej oraz męskiej. Poza gospodarzami na Morgi zawitała Szkoła Podstawowa nr 2 oraz Szkoła Podstawowa nr 13.

Rywalizację dziewcząt zainaugurowało starcie gospodarzy oraz uczennic z Brzęczkowic. Od samego początku dominację w tym starciu pokazywały zawodniczki SP 12, które zarówno w pojedynku z SP 13, jak i również z „Dwójką” bez problemów zakończyły rywalizację bez straty jakiegokolwiek seta, zapewniając sobie tym samym 1 miejsce.

W starciu szkół przyjezdnych o srebrne medale walka była zdecydowanie bardziej zacięta. Pierwsze dwa indywidualne spotkania padły łupem SP 2, potem debel oraz starcie singlowe należały do „Trzynastki”. Finalnie jednak uczennice z Piasku cieszyły się z 2 miejsca.

Podobnie wyglądała rywalizacja chłopców, jeżeli chodzi o występy uczniów SP 12. Gospodarze zawodów pewnie i szybko zapewnili sobie tytuł Mistrza Mysłowic. W pojedynku o srebrne medale, w rywalizacji chłopców lepsi okazali się uczniowie z Brzęczkowic.

Klasyfikacja końcowa – dziewczęta:

  1. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 12
  2. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2
  3. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 13

Klasyfikacja końcowa – chłopcy:

  1. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 12
  2. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 13
  3. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2