Zakończyliśmy finały miejskie szkół ponadpodstawowych w badmintonie

II Liceum Ogólnokształcące gościło w swoich progach uczniów szkół ponadpodstawowych w ramach finałów miejskich w badmintonie. W tegorocznej edycji emocji nie zabrakło, zwłaszcza w rywalizacji dziewcząt.

Podobnie jak przed rokiem na starcie zmagań zjawiły się wszystkie zespoły. Ku przypomnieniu, mistrzowski tytuł w roku szkolnym 2022/2023 wśród chłopców zdobyli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego, a wśród dziewcząt Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Zmagania chłopców zainaugurowało starcie broniących tytuł z rówieśnikami z II LO. „Kościuszko” okazało się bezkonkurencyjne, pewnie deklasując oponentów rezultatem 3:0, a następnie potwierdzając klasę przypieczętowali tytuł kolejnym zwycięstwem 3:0, tym razem z CKZiU.

W pojedynku o srebrny medal po pierwszych grach singlowych utrzymywał się dalej wynik remisowy. W deblu lepsi okazali się uczniowie CKZiU, a w czwartym starciu przypieczętowali zwycięstwo, powtarzając tym samym wynik z poprzedniego roku szkolnego.

CKZiU kontra I LO to starcie numer 1 w żeńskiej rywalizacji. Mistrzynie z poprzedniego roku pewnie pokonały uczennice „Jedynki”, wygrywając 3:1. W drugim starciu mysłowickich liceum walka trwała do samego końca. Najpierw na prowadzenie wyszła „Dwójka”, następnie do rezultatu 2:1 doprowadziło I LO, by w kolejnych dwóch starciach singlowych II LO odwróciło losy spotkania.

Trzecie spotkanie miało rozstrzygnąć losy tegorocznego tytułu Mistrza Mysłowic. Ponownie mocno rozpoczęło CKZiU, jednak w pozostałych 3 grach góra z parkietu schodziły gospodynie zawodów, zgarniając złote medale.

Klasyfikacja końcowa – dziewczęta:

  1. miejsce – II LO
  2. miejsce – CKZiU
  3. miejsce – I LO

Klasyfikacja końcowa – chłopcy:

  1. miejsce – I LO
  2. miejsce – CKZiU
  3. miejsce – II LO

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w sportowej rywalizacji. Najlepszym zespołom gratulujemy zwycięstwa oraz życzymy powodzenia na etapie rejonowym.