„Trzynastka” wiedzie prym w tenisie stołowym!

Zmagania w tenisa stołowego na szczeblu miejskim w ramach sportu szkolnego w roku szkolnym 2023/2024 przechodzą już do historii. W środę 10 stycznia 2024 roku, jako ostatnie do rywalizacji o tytuł Mistrza Mysłowic przystąpiły dziewczęta ze Szkół Podstawowych (grupa starsza).

Gospodarzem tradycyjnie tenisowych zmagań była Szkoła Podstawowa Sportowa, które również przystąpiła do obrony tytułu z zeszłego roku. Na miejscu sportowych zmagań poza gospodarzami stawiło się jeszcze 8 zespołów. Zawody rozegrano systemem brazylijskim.

Rywalizację rozpoczęto punktualnie o 9:00. Tegoroczny tytuł najlepszego zespołu powędrował do uczennic Szkoły Podstawowej nr 13, która przerwała wieloletnią dominację uczennic ze „Sportowej”. Zawodniczki z Brzęczkowic, w finałowym starciu bez większych problemów pokonały uczennice z SP 14 rezultatem 3:0.

Wynikiem 3:0 zakończyło się również starcie o brązowy medal. W „małym finale” znalazła się Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Szkoła Podstawowa nr 11. Tym razem z brązu cieszyły się uczennice „Jedenastki”.

Klasyfikacja końcowa:

1. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 13

2. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 14

3. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 11

Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewcząt zakończyły cykl miejskich finałów w tenisie stołowym. Ku przypomnieniu w poprzednich zawodach Szkoła Podstawowa Sportowa obroniła tytuły z roku szkolnego 2022/2023. Nowym mistrzyniom gratulujemy zwycięstwa oraz życzymy powodzenia podczas marcowych zmagań na szczeblu rejonowym. Wszystkim pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział.