Szczęśliwa „trzynastka”!

Styczeń 2024 roku będzie stał pod znakiem siatkówki w wykonaniu mysłowickich uczniów. Zmagania dziewcząt w minisiatkówce rozpoczęły rywalizację w ramach miejskich mistrzostw sportu szkolnego.

W ostatnim miesiącu poprzedniego roku uczniowie mysłowickich Szkół Podstawowych brali udział w zmagań grupowych, które wyłoniły najlepsze zespoły do finałów miejskich. W kategorii najmłodszych zawodniczek awans wywalczyły uczennice Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 12 oraz Szkoły Podstawowej nr 13. Finały rozegrano systemem pucharowym, w którym drogą losowania „Czwórka” trafiła na SP 13, z kolei „Trójce” przypadła rywalizacja w półfinale z SP 12.

W pierwszym półfinale uczennice SP 3 szybko poradziły sobie z zawodniczkami z Morgów, pewnie zwyciężając 2:0. Drugie starcie również zakończyło się rezultatem 2:0. Tym razem bilet do awansu zapewniły sobie brązowe medalistki z poprzedniego roku – uczennice Szkoły Podstawowej nr 13.

„Mały finał” pomiędzy SP 12 oraz SP 4 dostarczył nieco więcej emocji niż starcia półfinałowe. Po dwóch zaciętych bojach, z uśmiechami na twarzy schodziły młode zawodniczki z „Czwórki”, a na parkiet szykowały się zwycięzcy półfinałowych starć. Finałowy pojedynek dostarczył najwięcej emocji. Mocny pierwszy set w wykonaniu obu zespołów zakończył się finalnie minimalną przewagą „Trójki”, z kolei w drugiej odsłonie zdecydowanie lepiej prezentowało się SP 13. Do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebny był tie-break. Mimo początkowego prowadzenia SP 3, finalnie z parkietu przy ul. Jasińskiego jako zwyciężczynie schodziły adeptki „Trzynastki”.

Wszystkim uczestnikom sportowej rywalizacji w minisiatkówce serdecznie dziękujemy, a najlepszym zespołom gratulujemy. Szkole Podstawowej nr 13 życzymy powodzenia na etapie rejonowym!

Klasyfikacja końcowa:

1. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 13

2. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3

3. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4