Rozgrywki szachowe w Szkole Sportowej

Październik powoli dobiega końca, a towarzyszą mu emocje sportowe na obiektach Szkoły Podstawowej Sportowej. W poniedziałek 30 października, szkoła zlokalizowana przy ulicy Gwarków 1 po raz kolejny gościła uczniów mysłowickich szkół podstawowych. Tym raz uczniowie uczestniczyli w Igrzyskach Dzieci podczas zawodów szachowych.

Podobnie jak w kategorii starszej tytułu mistrzowskiego bronili gospodarze – Szkoła Podstawowa Sportowa. W tegorocznej rozgrywce udział wzięło łącznie 7 zespołów, którzy w systemie ligowym mierzyli się w pojedynkach każdy z każdym.

Ponownie tytuł mistrza Mysłowic przypadł do SP Sportowej. Niezwykle emocjonująco wyglądała walka o pozostałe miejsca na podium, do których akces zgłaszały aż 4 zespoły. Finalnie srebrne medale powędrowały dla uczniów z Kosztów, czyli do SP 16. Brązowe krążki zawisły z kolei na szyjach zawodników SP 14.

Klasyfikacja końcowa:

1. miejsce – Szkoła Podstawowa Sportowa

2. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 16

3. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 14

Zarówno w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, jak i Igrzyskach Dzieci awans do finałów wojewódzkich zapewnili sobie uczniowie Szkoły Podstawowej Sportowej. Finały wojewódzkie odbędą się 28 listopada, a odbędą się one w Częstochowie.

Bardzo się cieszymy, że z roku na roku zainteresowanie szachami w naszym mieście zwiększa się, czego efektem są coraz liczniejsze zgłoszenia do zawodów sportu szkolnego najmłodszych uczniów. Liczymy, iż w przyszłym roku będziemy mogli gościć jeszcze większą ilość zawodników na starcie mysłowickiej rywalizacji szachowej.