Rozpoczynamy rozgrywki w tenisie stołowym szkół podstawowych

Młodzi tenisiści na start! Szkoła Podstawowa Sportowa po raz kolejny gościła w swoich progach uczniów mysłowickich Szkół Podstawowych, a wszystko za sprawą finałów miejskich Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym. Jako pierwsi na Gwarków zawitali chłopcy z klas 4-6.

Ku przypomnieniu w poprzednim roku szkolnym tytuł mistrzowski zdobyli uczniowie „Sportowej”, a podium uzupełnili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 14 oraz Szkoły Podstawowej nr 6.

W tegorocznych rozgrywkach drużyny zostały rozlosowane do dwóch grup po 4 zespoły. W grupie A oprócz obrońców tytułu znaleźli się uczniowie SP 2, SP 4 oraz SP 6. Do grupy B los przydzielił SP 1, SP 3, SP 13. a także SP 14.

Każda z drużyn składała się maksymalnie z 3 zawodników, a spotkania pomiędzy szkołami toczyło się do trzech wygranych setów. Młodzi sportowcy rozgrywali spotkania singlowe, jak i również deblowe.

Grupa A

Zmagania zainaugurowało spotkanie „Sportowej” z „Czwórką”, w którym górą byli gospodarze. W drugim starcie po zaciętych pięciu bojach, finalnie lepsi okazali się uczniowie z SP 6. W starciach obrońców tytułu z SP 2 oraz „Szóstką”, gospodarze po raz kolejny pokazali swoją dominację pewnie awansując do finału. Rezultatem 3:0 zakończyła się rywalizacja SP 6 z SP 4, a w ostatnim meczu grupy „Dwójka” postawiła się uczniom z Bończyka (ostatecznie SP 4 wygrało 3:1).

Tabela grupy A:

1. Szkoła Podstawowa Sportowa (3-0)

2. Szkoła Podstawowa nr 6 (2-1)

3. Szkoła Podstawowa nr 4 (1-2)

4. Szkoła Podstawowa nr 2 (0-3)

Grupa B

Pierwsza seria gier grupy B przyniosła szybką wygraną „Jedynki” z SP 3. Nieco dłużej z przeciwnikiem zmagało się SP 14, które dopiero w czwartym spotkaniu przechyliło szalę na swoją korzyść. Druga kolejka w wykonaniu „Czternastki” była przeciwieństwem pierwszego spotkania, z kolei SP 1 musiało włożyć nieco więcej energii w spotkanie z SP 13. O pierwszy miejscu w grupie decydowało ostatnie spotkanie pomiędzy „Jedynką” i SP 14. Pomimo stanu remisowego po 2 grach, finalnie w kolejnych dwóch meczach, lepsi okazali się uczniowie „Czternastki”

Tabela grupy B:

1. Szkoła Podstawowa nr 14 (3-0)

2. Szkoła Podstawowa nr 1 (2-1)

3. Szkoła Podstawowa nr 13 (1-2)

4. Szkoła Podstawowa nr 3 (0-3)

Faza medalowa

Do starcia o brązowe medale przystąpili zespoły, które w fazie grupowej, zajęły drugie miejsca. Podobnie jak w poprzednim roku o najniższy stopień podium rywalizowali uczniowie SP 1 oraz SP 6. Tym razem lepsi okazali się uczniowie z Wielkiej Skotnicy, którzy mogli się cieszyć ze zdobycie brązowych krążków.

Finałowe spotkanie również było powtórką zeszłorocznego meczu o złoty medal. Po raz kolejny złoto zawisło na szajach uczniów Szkoły Podstawowej Sportowej, która warto nadmienić, w tegorocznych zawodach nie straciła, ani jednego seta.

Klasyfikacja końcowa:

1. miejsce – Szkoła Podstawowa Sportowa

2. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 14

3. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1

8 listopada zwycięzcy tegorocznych rozgrywek stoczą bój w zawodach rejonowych z najlepszym zespołem z Katowic. Miejscem finałów rejonowych, podobnie jak przed rokiem, będzie SP Sportowa. Zmagania dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci na etapie miejskim oraz rejonowym odbędą się również 8 listopada, na sali przy ulicy Gwarków 1.

Uczestnikom zmagań tenisa stołowego dziękujemy za uczestnictwo oraz zdrową sportową rywalizację. Najlepszym zespołom gratulujemy medalowych zdobyczy.