Rekordowa frekwencja podczas 3 edycji MTB Mysłowice 2023

Lato powoli dobiega końca, jednak sierpień w Mysłowicach to czas wielu sportowych emocji. 26 sierpnia 2023 roku od porannych godzin Park Słupna był miejscem rywalizacji uczestników wyścigu rowerowego pn. III MTB Mysłowice 2023 o Puchar Prezydenta Miasta Mysłowice Dariusza Wójtowicza.

Po ubiegłorocznej edycji, kiedy to zawodnicy ścigali się w strugach deszczu po terenowej trasie w mieście Mysłowice, tym razem mieli możliwość ścigać się w słonecznej pogodzie. Na staracie tegorocznych zmagań stanęło łącznie prawie 200 uczestników.

Trasa III edycji liczyła łącznie 34,5 kilometra, a na zawodników czekała zmodyfikowana względem poprzednich edycji trasa. Tegoroczny zwycięzca, którym okazał się Mariusz Kozak pokonał tą wymagającą trasę w czasie 1:27:20.

Szczegółowe wyniki mogą Państwo sprawdzić tutaj, a poniżej prezentujemy podia w kategorii generalnej:

Mężczyźni:

 1. miejsce: KOZAK MARIUSZ,
 2. miejsce: GĘBKA JAKUB,
 3. miejsce: PODŻORSKI ŁUKASZ,

Kobiety:

 1. miejsce: MĘDRECKA MAGDALEN,
 2. miejsce: MAREK MARTAG,
 3. miejsce: RZEJSZCZYK EWA,

Dodatkowo nagrodziliśmy statuetkami oraz bonami podarunkowymi najlepszych mieszkańców naszego miasta: Małgorzatę Mierzejewską oraz Tomasza Dygacza.

Pełne wyniki dostępne są na stronie tutaj.

Wszystkim zawodnikom, a także kibicom dziękujemy za uczestnictwo w już III edycji wyścigu MTB Mysłowice. Podziękowania należą się również naszym partnerom – bez Was ten wyścig nie mógł się odbyć!

 • Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej,
 • MPWiK Mysłowice,
 • MK Bike Sosnowiec,
 • Zakład Oczyszczania Miasta Mysłowice,
 • Muzyczna Tawerna Słupna,
 • Hufiec ZHP Mysłowice,
 • Nova Trading Zakręceni na stale

Do zobaczenia za rok podczas IV edycji MTB Mysłowice!