Mistrzowie Mysłowic w siatkówce plażowej wyłonieni

Sezon letni 2023 powoli dobiega końca. Na przestrzeni dwóch miesięcy wakacyjnych, miłośnicy siatkówki, walczyli o tytuł najlepszego duetu Mysłowic w siatkówce plażowej.

Tegoroczne zmagania składały się z 4 turniejów eliminacyjnych oraz wielkiego finału. Do pierwszej rywalizacji doszło 1 lipca, a kolejne kwalifikacje odbyły się 15 lipca, 5 sierpnia oraz 19 sierpnia. Finał mysłowickich mistrzostw miał miejsce 27 sierpnia w Parku Słupna.

Rywalizacja podczas Mistrzostw Mysłowic toczyła się w dwóch kategoriach: męskiej oraz w mixtach.

Zwycięzcy turniejów eliminacyjnych – kategoria męska:

 • 1 lipca – Urbański/Myszkowski
 • 15 lipca – Barabasz/Jastrzębski
 • 5 sierpnia – Jankowski/Stogniew
 • 19 sierpnia – Makuch/Raciborski

Zwycięzcy turniejów eliminacyjnych – kategoria mixty:

 • 1 lipca – Koćwin/Osys
 • 15 lipca – Mach/Mach
 • 5 sierpnia – Mach/Mach
 • 19 sierpnia – Mach/Mach

Finałowy turniej dostarczył wielu emocji. Do pasjonującego zakończenia letniego sezonu zakwalifikowało się 8 najlepszych zespołów z wcześniej wspomnianych turniejów kwalifikacyjnych.

Po pasjonującym boju tytuł Mistrzów Mysłowic w kategorii mixtów wywalczyła para Mach/Mach, która przez cały sezon była dominatorem na mysłowickich boiskach. Ze srebrnych medali zadowolić się musiała para Rusiecka/Gawenda, a krążki w brązowym kolorze powędrowały do zespołu Osys/Koćwin.

Męskie rozgrywki padły łupem duetu Makuch/Raciborski, którzy podobnie jak w ostatnim turnieju kwalifikacyjnym, nie mieli sobie równych. Ich oponentami w finale była para Jankowski/Stogniew. Brązowe medale przypadły zespołowi Jurczyk/Jastrzębski.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za sportową rywalizację. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w Mistrzostwach Mysłowic w roku 2024!

Końcowa klasyfikacja:

MIXTY:

 1. miejsce: Katarzyna Mach, Jan Mach,
 2. miejsce: Julia Rusiecka, Mateusz Gawenda,
 3. miejsce: Agnieszka Osys, Maurycy Koćwin.

MĘSKIE:

 1. miejsce: Daniel Makuch, Igor Raciborski,
 2. miejsce: Michał Jankowski, Piotr Stogniew,
 3. miejsce: Jakub Jurczyk, Filip Jastrzębski.