Zakręceni na zabawę – Lato z MOSiRem

Photo: Unsplash

Lato i wakacje tuż za pasem, a MOSiR już szykuje dla mieszkańców spragnionych sportowych emocji, szereg atrakcji, które zagwarantują brak nudy i niezapomniane wspomnienia.

W programie Akcji Lato zawarliśmy zarówno propozycje dla starszych, jak i dla młodszych mysłowiczan. Jak co roku, wypełniliśmy program po brzegi, tak by każdy znalazł coś dla siebie. Będzie sport, będą wycieczki, będzie odrobina kultury, a wszystko to połączone oczywiście z dobrą zabawą. Ale po kolei.

Rozpoczynamy wycieczką do największego parku rozrywki!

Początek wakacji rozpoczniemy z dużym przytupem. Już 28 czerwca zapraszamy wszystkich chętnych na wycieczkę do Parku Rozrywki Energylandia. Uwierzcie, to miejsce to ogromna atrakcja nie tylko dla dzieci i młodzieży. Osobiście przetestowaliśmy.

1 lipca zapraszamy do Parku Słupna na Festiwal Sportów Plażowych. Wszyscy na pewno pomyślą, że chodzi tu o siatkówkę plażową. Otóż nie tylko. Pokazane zostaną dyscypliny, które niekoniecznie kojarzą nam się z piaskiem – piłka ręczna plażowa, rugby na piasku, no i oczywiście tradycyjna siatkówka.

Kto zostanie mistrzem naszego miasta w siatkówce plażowej?

Tego też dnia rozegrany zostanie 1 turniej eliminacyjny do naszych corocznych Mistrzostw Mysłowic w siatkówce plażowej. Wszyscy chętni, którzy czują się na siłach by zmierzyć się w walce o najwyższe trofeum, zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach. Zasady turnieju są proste.

Zbierzcie parę (2 mężczyzn, 2 kobiety, lub mixty) i zdobywajcie punkty podczas 4 turniejów eliminacyjnych. Zawodnicy, którzy uzbierają największą liczbę punktów na swoim koncie, zostaną zaproszeni do turnieju finałowego. Daty poszczególnych turniejów to: eliminacje – 1.07, 15.07, 5.08, 19.08; finał – 27.08.

Jednak nie tylko dla dorosłych przygotowaliśmy siatkarskie zmagania. 3 sierpnia zapraszamy najmłodszych do Parku Słupna na Wakacyjny Turniej w Siatkówce Plażowej dla dzieci i młodzieży.

Nowość! Rozgrywki w steel darta zawitają do Parku Słupna

Kolejne turnieje sportowe, które zorganizujemy na naszych obiektach należą do dyscypliny, która zadebiutowała u nas kilka miesięcy temu. Duża popularność zawodów sprawiła, że idziemy za ciosem i z wielką przyjemnością organizujemy Letnią Ligę w Steel Darcie.

Na cykl turniejowy składać się będą 4 spotkania: 7.07, 21.07, 4.08, 18.08. Miejscem zawodów będzie Muzyczna Tawerna „Słupna” przy ul. Stadionowej 23, gdzie przy dźwiękach muzyki oraz chłodnych napojach rozegramy nasze turnieje.

Najmłodsi, którzy również chcieliby spróbować swoich sił w popularnych „rzutkach”, będą mieli taką okazję 12 sierpnia, kiedy to specjalnie dla nich zorganizujemy Turniej w Steel Dart Dla Dzieci i Młodzieży. Natomiast 1 września na zakończenie wakacji, proponujemy Letnie Grand Prix w Steel Darcie, gdzie umiejętności wytrenowane podczas ligowych spotkań, zostaną poddane największej próbie.

Coś dla ciała i ducha…

W dniach 7-9 lipca Park Słupna będzie naprawdę zielony. W tych dniach odbywać się będzie Green Eco Festiwal. Wstęp jest bezpłatny, a na uczestników, oprócz dobrej muzyki, czekać będzie wiele atrakcji zachęcających do proekologicznego i zdrowego stylu życia.

Razem spróbujemy poznać tajemnice kosmosu

Kolejną naszą wycieczkę zaplanowaliśmy na 12 lipca. Wtedy to udamy się do Planetarium w Chorzowie. Udowodnimy, że wiedzę można podać w sposób niezwykle atrakcyjny. Ogrom wystaw i pokaz, który zainteresuje każdego. To wszystko w programie wycieczki.

Kto wie, może uda nam się zainspirować do pogłębienia wiedzy jakiegoś młodego, aspirującego do wielkich rzeczy badacza kosmosu.

Filmowe leżakowanie to już tradycja, w tym roku będzie lekko i zabawnie

Po odrobinie nauki, zapraszamy na szczyptę kultury. 14 lipca na wielkim ekranie w Parku Słupna wyświetlimy wielokrotnie nagradzany film „W trójkącie”. Prawdziwie letni klimat tropikalnej wyspy, do tego emocje związane z walką o przetrwanie.

To wszystko będzie można zobaczyć rozsiadając się wygodnie w leżakach z paczką popcornu na kolanach i gwiaździstym niebem nad głową.

Drugim filmem, który przygotowaliśmy w naszym Letnim kinie jest produkcja „A oni dalej grzeszą, dobry Boże”. Kto nie widział, niech szybko nadrobi z nami zaległości, a kto już miał to szczęście zobaczyć tą produkcję, zapraszamy na powtórkę 18 sierpnia. Wstęp bezpłatny.

Dwie olimpiady w Ośrodku Sportów Letnich „Słupna”

Końcówka lipca należeć będzie po raz kolejny do sportów plażowych. W dniach 25-27 lipca będziemy gościć młodych zawodników, którzy rozgrywać będą mecze podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej plażowej.

Natomiast kilka dni później 29-30 lipca zagoszczą na naszym piasku młodzi siatkarze z całej Polski, którzy z kolei rozpoczną swoje zmagania w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w siatkówce plażowej. Zapraszamy do zobaczenia przyszłych gwiazd tych sportów u początków ich kariery.

Spływ kajakowy rzeką Odrą

Na początek sierpnia zaplanowaliśmy kolejną niezapomnianą atrakcję. Po raz kolejny będziemy zdobywać śląskie rzeki w ramach spływu kajakowego. Tym razem obraliśmy za cel rzekę Odrę.

2 sierpnia zdobędziemy tę drugą, najdłuższą rzekę w Polsce, która urzeka swoją naturalnością. Zapraszamy wszystkich doświadczonych kajakarzy, jak i tych którzy będą trzymać wiosło po raz pierwszy.

Gwarantujemy opiekę ratownika oraz doświadczonego instruktora.

Odwiedzimy Wodny Park w Tychach

Wszystkich, którym mało wodnych atrakcji, zapraszamy na naszą kolejną wycieczkę. 16 sierpnia popływamy oraz zdobędziemy zjeżdżalnie Wodnego Parku w Tychach.

Sterowane radiowo zabawki ponownie opanują MOSiR

Kolejna propozycja letniej zabawy skierowana jest dla najmłodszych. Sterowane radiowo samochodziki, drony, zabawki i maszyny. To wszystko czekać będzie na dzieci 23 sierpnia w Hali przy ul. Bończyka 32z.

Razem z Zabawito poddamy testowi zdolności manualne naszych najmłodszych mysłowiczan.

Wszystkich fanów dwóch kółek zapraszamy na…

Sam koniec wakacji to największe emocje dla rowerowych zapaleńców. 26 sierpnia podczas 3 MTB Mysłowice, uczestnicy ponownie zmierzą się z wymagającym, wytyczonym przez nas szlakiem. Licząca 33 km trasa poprowadzi przez lasy, błota, ciężkie podjazdy i zjazdy.

Wszystko to by wyłonić najlepszych z najlepszych i świetnie bawić się w prawdziwie sportowej atmosferze. Zapisać się na nasz rajd możecie tutaj

Półkolonie z Mysłowicką Akademią Sportu

Aktywne spędzanie wolnego czasu to obowiązkowy punkt w rozwoju każdego młodego człowieka. Zapraszamy na półkolonie organizowane przez Mysłowicką Akademię Sportu wspólnie z nami. Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych atrakcji.

Park wodny, warsztaty kreatywne, wycieczki, gry oraz zabawy sportowe… i wiele więcej. Dwa turnusy w terminach: 10 – 14.07 oraz 21 – 25.08.2023, liczba miejsc mocno ograniczona.

Zapisy: Maciej Grasela tel.  503 026 293, Maciej Krok tel. 785 542 895

Oczywiście w takcie wakacji nie zapominamy o naszych drogich Paniach. Stałe zajęcia Dbamy o Damy przy ul. Bończyka będą się odbywać zgodnie z letnim grafikiem.

Jak widzicie, grafik mamy wypełniony po brzegi.


Zapisy oraz więcej informacji: 32 317 18 02
Numer rachunku: ING Bank Śląski: 74 1050 1214 1000 0090 3048 5958
Regulaminy oraz zgody na udział w wycieczkach znajdują się w zakładce Dokumenty
PLAKAT PDF- do pobrania

Po więcej szczegółów zapraszamy do zamieszczonego harmonogramu.