Jubileuszowy 50 CROSS Mysłowicki w nowej formule!

Długi weekend rozpoczęliśmy z iście sportowym przytupem. W sobotę 29 kwietnia w Parku Słupna odbyła się jubileuszowa 50 edycja CROSSU Mysłowickiego w biegach przełajowych.

Cross Mysłowicki to impreza, która wypracowała sobie zasłużoną renomę w całej Polsce. Do tej pory z przeznaczeniem głównie dla rywalizacji klubowej, w tym roku skupiająca się w większym stopniu na rekreacji i dobrej zabawie. Zawody biegowe dostępne dla wszystkich, którzy kochają biegać i czerpią z tego radość.

Ponad 200 uczestników zagościło w Parku Słupna

Na starcie biegu pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Mysłowice Dariusza Wójtowicza stanęło łącznie 204 zawodników, którzy zmierzyli się z 5 km trasą wiodąca przez mysłowickie lasy.

Były troszkę ciężkie podejścia, wymagające dobrej kondycji ale dające ogromną radość. Tym bardziej, że na mecie czekała na wszystkich nagroda w postaci pięknego, odlewanego medalu oraz przepysznych, ręcznie wypiekanych pączków od Cukierni Mateusz Skórok.

Czołowa trójka, która stanęła na podium w kategorii mężczyzn i kobiet, zarówno open jak i w kategoriach wiekowych, została nagrodzona dedykowanymi, metalowymi statuetkami oraz upominkami.

Najlepszymi biegaczami zostali:

Mężczyźni

 1. Mateusz Michalec
 2. Jacek Seweryn
 3. Krzysztof Przybyłowski

Kobiety

 1. Iwona Chabior
 2. Barbara Gos
 3. Aleksandra Tuleja

Pełne wyniki CROSSU Mysłowickiego – kliknij tutaj

Organizacja tak dużego wydarzenia nie odbyłaby się bez nieocenionych wolontariuszy, na których pomoc zawsze możemy liczyć.

Ogromne podziękowania należą się młodzieży z:

 • I liceum Ogólnokształcącego w Mysłowicach,
 • II Liceum Ogólnokształcącego w Mysłowicach,
 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mysłowicach,
 • Hufcowi Związku Harcerstwa Polskiego w Mysłowicach,
 • Adamowi, który zawsze jest gotów do działania i pomocy

Dziękujemy również Spółce MPWiK w Mysłowicach za ugaszenie pragnienia naszych zawodników. Jak zawsze jesteście niezawodni.

Na zakończenie chcielibyśmy wszystkim przypomnieć, że swoim udziałem w CROSSie Mysłowickim upolowaliście 10% zniżkę na udział w jednej z naszych kolejnych, sztandarowych imprez: 3 Rajdzie MTB lub 31 Memoriale Jerzego Chromika.

Jednorazowy kod rabatowy wraz z instrukcją będzie wysyłany do każdego uczestnika crossu za pośrednictwem poczty elektronicznej. O szczegółach przeczytacie tutaj.

Do zobaczenia na starcie.