Uczennice SP10 Mistrzyniami Mysłowic w 'szczypiorniaku’!

Zmagania młodych szczypiornistów w ramach sportu szkolnego na etapie miejskim dobiegły końca. Jako ostatnie wyruszyły na parkiet uczennice Szkół Podstawowych grupy młodszej. Awans do finału etapu miejskiego wywalczyły: Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 6 oraz Szkoła Podstawowa nr 10.

W pierwszym spotkaniu „Czwórka” podejmowała uczennice z SP 6. Pierwsza połowa to wyrównana batalia pomiędzy zainteresowanymi, zakończona wynikiem remisowym. Po przerwie do ataku mocniej ruszyły uczennice „Czwórki”, przechylając tym samym wynik na swoją korzyść.

W następnym meczu na parkiet wyruszyły zawodniczki z SP 10. Ich przeciwnikiem była „Szóstka”. Od początku wysokie tempo narzuciły uczennice z Brzezinki, które ostatecznie zwyciężyły.

Ostatnie ze spotkań miało wyłonić mistrza Mysłowic. Zwycięzcy poprzednich spotkań stanęli naprzeciw siebie. Podobnie jak we wcześniejszym pojedynku, stery spotkania od pierwszej do ostatniej minuty trzymały uczennice „Dziesiątki”, pieczętując mistrzowski tytuł wysoką wygraną.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zawodach, a uczennicom Szkoły Podstawowej nr 10 gratulujemy zwycięstwa!

Wyniki:

Szkoła Podstawowa nr 4 – Szkoła Podstawowa nr 6 7:4 (3:3)

Szkoła Podstawowa nr 6 – Szkoła Podstawowa nr 10 1:8 (1:3)

Szkoła Podstawowa nr 10 – Szkoła Podstawowa nr 4 17:2 (9:0)

Klasyfikacja końcowa:

1. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 10

2. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4

3. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6