SP10 basketem stoi!

14 kwietnia 2023 roku koszykówka w wykonaniu uczennic mysłowickich Szkół Podstawowych zawitała do SP 13. Trzy najlepsze zespoły grupowych rozgrywek stoczyły bój o tytuł mistrza Mysłowic dziewcząt grupy starszej.

Po zmaganiach grupowych, awans do finałowej batalii wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 13, Szkoła Podstawowa nr 6 oraz Szkoła Podstawowa nr 10.

Jako pierwsze na parkiet wyszły uczennice gospodarza imprezy oraz zawodniczki SP 6. Od początku uczennice „Trzynastki” narzuciły wysokie tempo, dystansując przeciwniczki. Ostatecznie SP 13 schodziło z parkietu z 12-punktową różnicą.

W drugim spotkaniu na boisku ponownie pojawiły się uczennice „Szóstki” oraz SP 10. Pierwsze dwie kwarty, zawodniczki z Brzezinki zakończyły bez straty punktów. Finalnie „Dziesiątka” pokonała przeciwniczki 26:9.

Ostatnie spotkanie miało przesądzić o tytule mistrzowskim. Zawodniczki z SP 10 od pierwszych sekund sukcesywnie zdobywały punkty, co przełożyło się na 6-punktowe prowadzenie po pierwszej kwarcie. W drugiej części spotkania, ponownie uczennice z Brzezinki schodziły z pewną przewagą. Kolejne kwarty to wyrównana walka obu zespołów, bez znaczącej przewagi jednej ze stron, co ostatecznie przyniosło triumf zawodniczkom „Dziesiątki”.

Wszystkim zawodniczkom dziękujemy za udział. Szkole Podstawowej nr 10 gratulujemy oraz życzymy powodzenia na etapie rejonowym.

Wyniki:

Szkoła Podstawowa nr 13 – Szkoła Podstawowa nr 6 33:6

Szkoła Podstawowa nr 10 – Szkoła Podstawowa nr 6 26:9

Szkoła Podstawowa nr 13 – Szkoła Podstawowa nr 10 16:24

Klasyfikacja końcowa:

1. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 10

2. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 13

3. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6