Wisła płynie dalej!

5 kwietnia 2023 roku na mysłowickiej Hali Widowisko-Sportowej byliśmy świadkami półfinałów wojewódzkich sportu szkolnego w wykonaniu uczniów szkół ponadpodstawowych. Na obiekt przy ulicy Bończyka zawitały cztery zespoły szczypiornistów, które okazały się najlepsze na etapie rejonowym.

Mysłowice reprezentowało I Liceum Ogólnokształcące, które na miejskim podwórku nie miało sobie równych, a w kolejnym etapie nie pozostawiło złudzeń oponentom z Katowic. Pozostałymi uczestnikami byli: LO Wisła, ZS „Cogito” Siemianowice Śląskie oraz ZST Mikołów.

Po przeprowadzonym losowaniu, do pierwszego boju wybyli uczniowie z Siemianowic Śląskich oraz Mikołowa. Mocnym akcentem spotkanie rozpoczęli ci drudzy, którzy wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Chwilę później było już 2:2.

Kolejne minuty to wymiana cios za cios. Przełomowym momentem był karny, po którym Siemianowice Śląskie zaczęły przejmować kontrolę nad grą, dzięki czemu na przerwę schodzili z 3 bramkami zapasu. Po kilku minutach odpoczynku, młodzi sportowcy powrócili na parkiet, a uczniowie ZS „Cogito” sukcesywnie podnosili prowadzenie.

Mimo kilku ciekawych akcji ze strony uczniów ZST Mikołów, nie zdołali oni odwrócić losu. Ostatecznie Siemianowice Śląskie pokonały Mikołów 17:9.

Drugie spotkanie półfinałowe rozgrzało mysłowicki obiekt, bowiem gospodarze podejmowali uczniów wiślańskiego LO. Pierwsza połowa to mocna wymiana ciosów pomiędzy zainteresowanymi zespołami, zakończona dwubramkowym prowadzeniem zawodników z Beskidów.

Po przerwie, przyjezdni zdołali odskoczyć na 6 bramek gospodarzom. Po mocnym momencie gry Wiślan, pałeczkę przejęli Mysłowiczanie, którzy zdołali doprowadzić do wyrównania. Końcowe minuty należały jednak ponownie do Liceum z Wisły, które zwyciężyło rezultatem 13:15.

„Mały finał” pomiędzy dwoma pokonanymi w pierwszych spotkaniach, przebiegał od początku pod dyktando gospodarzy. Mocny początek oraz kontrola parkietu przez uczniów „Kościuszki”, pozwolił opuszczać im plac gry na przerwę z 7 bramkami przewagi. Druga połowa nie różniła się zbyt bardzo, a gospodarze pokonali uczniów ZST Mikołów 16:27.

Finałowe spotkanie, czyli pojedynek Siemianowic Śląskich z Wisłą rozpoczęło się od badania terenu przez oba zespoły. Pierwsza bramka padła niemal po 150 sekundach gry, a jej autorem był jeden z uczniów ZS „Cogito”.

Mimo pozytywnego akcentu na początku spotkania, swoją przewagę z każdą kolejną minutą podkreślać zaczęli uczniowie z Beskidów, którzy w pierwsze połowie zdobyli 15 bramek, tracąc przy tym tylko 6. Po niemal godzinnym spotkaniu, LO Wisła opuszczała parkiet pokonując oponentów 13 bramkami różnicy.

Wszystkim zespołom dziękujemy za udział w zawodach, a zwycięzcom z Liceum Ogólnokształcącego w Wiśle, życzymy powodzenia w finałowych zawodach wojewódzkich!

Rezultaty końcowe:

1. półfinał: Siemianowice Śl. – Mikołów 17:9 (9:6)

2. półfinał: Mysłowice – Wisła 13:15 (4:6)

Mecz o 3 miejsce: Mikołów – Mysłowice 16:27 (6:13)

Finał: Siemianowice Śl. – Wisła 13:26 (6:15)

Klasyfikacja końcowa:

1. miejsce – LO Wisła

2. miejsce – ZS „Cogito” Siemianowice Śląskie

3. miejsce – I LO Mysłowice

4. miejsce – ZST Mikołów