Rozstrzygnęliśmy finały miejskie chłopców SP grupy młodszej w piłce ręcznej

Handball zawładną obiektem przy ulicy Bończyka 32z! 4 kwietnia 2023 roku na Hali Widowisko-Sportowej byliśmy świadkami kolejnej odsłony finałów miejskich. Tym razem na plac boju przybyli chłopcy z mysłowickich Szkół Podstawowych (grupa młodsza).

Po rozegraniu eliminacji w zawodach grupowych, prawo startu w „Final Three” wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Szkoły Podstawowej nr 10.

Przed nami pierwszy mecz

Jako pierwsi na parkiecie pojawili się uczniowie „Trójki” oraz „Szóstki”. Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu bramek, a dzięki rzutowi w ostatniej sekundzie przed przerwą, SP 6 doprowadziło do remisu.

Druga połowa dostarczyła jednak więcej emocji. Rozpoczęli uczniowie z Janowa, jednak „Szóstka” odpowiedziała trzema szybki bramkami na przestrzeni 75 sekund. Później do ataku ruszyli uczniowie z SP 3, doprowadzając do remisu.

Ostatecznie zwycięstwo przypadło do „Trójki”, która pokonała SP 6 wynikiem 8:7.

Uczniowie SP 6 pokonani po raz drugi

Po krótkiej przerwie na parkiet powrócili uczniowie SP 6. Drugim oponentem zawodników z Brzęczkowic byli uczniowie SP 10. „Szóstka” szybko objęła prowadzenie, bo już pierwsza akcja przyniosła im bramkę. Na odpowiedź długo nie trzeba było czekać.

Uczniowie z Brzezinki mocno wzięli się do roboty, czego efektem po 420 sekundach gry było prowadzenie 1:5. Na przerwę SP 10 schodziło z trzema bramkami przewagi. Po przerwie „Dziesiątka” potwierdzała swoją dominację, odskakując w pewnym momencie oponentom, aż na 7 punktów.

Końcowe minuty spotkania należały jednak do uczniów SP 6, którzy ostatecznie schodzili z parkietu pokonani rezultatem 8:12.

Kto został zwycięzcą finałów miejskich?

Ostatnie spotkanie miało wyłonić mistrza mysłowickich Szkół Podstawowych. Po zwycięstwach w swoich pierwszych spotkaniach, naprzeciw siebie stanęło SP 3 oraz SP 10. Pierwsza połowa to wymiana ciosów.

Na przerwę z jednobramkową przewagą schodzili uczniowie z Brzezinki. Po przerwie do roboty wzięła się „Trójka”, która szybko wyrównała i odskoczyła na 2 bramki. Kolejne minuty to powrót do pierwszej części spotkania.

Ostatnie 300 sekund należało jednak dla uczniów z Janowa, którzy pewnie pokonali bramkarza SP 10, aż czterokrotnie, pewnie pieczętując tytuł Mistrza Mysłowic.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za rywalizację w imię zasad fair-play. Uczniom Szkoły Podstawowej nr 3 gratulujemy oraz życzymy powodzenia na etapie rejonowym!

Wyniki końcowe:

  • Szkoła Podstawowa nr 3 vs Szkoła Podstawowa nr 6 – 8:7 (3:3)
  • Szkoła Podstawowa nr 6 vs Szkoła Podstawowa nr 10 – 8:12 (4:7)
  • Szkoła Podstawowa nr 1 vs Szkoła Podstawowa nr 3 – 10:15 (6:5)

Klasyfikacja końcowa:

1. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3

2. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 10

3. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6