Siedemnastka ze złotem w rozgrywkach szczypiorniaka SP grup starszych

Pierwszy kwartał roku 2023 stoi w Mysłowicach pod znakiem sportu szkolnego. Tym razem chłopcy klas starszych zmierzyli się w finałach miejskich w piłce ręcznej. Zawody odbyły się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Bończyka 32z.

Po rozegraniu zmagań grupowych, do miejskich finałów zakwalifikowali się uczniowie Szkoły Podstawowej Sportowej, Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 17.

Jako pierwsi na parkiecie pojawili się zawodnicy ze „Sportowej” oraz „Siedemnastki”. Pierwsza połowa tego spotkania, mimo gradu doskonałych okazji, nie dostarczyła zbyt wielu bramek. Po końcowym sygnale, na tablicy wyników widniał wynik 2:1 dla SP 17.

Po przerwie zawodnicy obu zespołów wzięli się w garść i już od pierwszych sekund dostarczyli masę emocji. Na 5 minut przed końcem uczniowie z SP 17 prowadzili dwoma bramkami, jednak SP Sportowa zdołała wyrównać. Ostatecznie, 10 sekund przed końcem, zawodnicy z „Siedemnastki” zdołali przechylić korzystny wynik na swoją stronę.

Drugie spotkanie pomiędzy „Sportową”, a SP 3 rozpoczęło się pod dyktando tych pierwszych, którzy po 120 sekundach prowadzili już 3:0. Nie zgasiło to jednak zapału w uczniach „Trójki”, którzy szybko doprowadzili do wyrównania, a następnie wyszli na prowadzenie. Na przerwę schodzili oni z dwubramkową przewagą.

Po przerwie „Trójka” sukcesywnie podnosiła przewagę na tablicy wyników. W końcówce spotkania doszło do 2 wykluczeń, a sędzia spotkania nie zawahał się jednemu z zawodników SP Sportowej pokazać niebieskiej kartki. Mecz zakończył się wynikiem 10:16 dla uczniów SP 3.

Ostatnie spotkanie zapowiadało się wręcz emocjonująco. Wiadomym było, iż zespół, który zwycięży, zabierze ze sobą puchar oraz złote medale. Podobnie jak w poprzednim starciu, „Trójka” dała sobie szybko wbić 3 bramki, jednak z biegiem czasu nabierała tempa, dzięki czemu na przerwę oba zespoły udawały się przy wyniku remisowym.

Po przerwie swoją dominację w dniu dzisiejszym podkreślili uczniowie SP 17, którzy po końcowym sygnale cieszyli się ze zwycięstwa w mysłowickich mistrzostwach.

Wszystkim zespołom dziękujemy za sportową rywalizację. Uczniom Szkoły Podstawowej nr 17 życzymy powodzenia na etapie rejonowym.

Wyniki:

Szkoła Podstawowa nr 17 vs Szkoła Podstawowa Sportowa – 9:8 (2:1)

Szkoła Podstawowa Sportowa vs Szkoła Podstawowa nr 3 – 10:16 (6:8)

Szkoła Podstawowa nr 3 vs Szkoła Podstawowa nr 17 – 8:15 (5:5)

Klasyfikacja końcowa:

1. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 17

2. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3

3. miejsce – Szkoła Podstawowa Sportowa