Historyczne Mistrzostwa Mysłowic z steel darcie rozstrzygnięte!

W miniony piątek w Mysłowicach zadebiutowała dyscyplina, której początków szukać można w pierwszym kwartale XX wieku, gdzie w kraju „Synów Albionu” w 1924 roku założono premierowe krajowe stowarzyszenie gry w lotki lub mówiąc bardziej fachowo – darta.

I Mistrzostwa Mysłowic w steel darta o Puchar Dyrektora MOSiR wystartowały wieczorową porą, inaugurując ostatni weekend marca. 24 zgłoszonych zawodników zameldowało się na Hali MOSiR przy ul. Bończyka 32z, gdzie pełni chęci do rywalizacji, oczywiście połączonej z dobrą zabawą, rozpoczęli rozgrywki. Wszystkie spotkania turnieju rozgrywaliśmy do 301 punktów, systemem double KO (do dwóch przegranych). Od 1 rundy do fazy ćwierćfinałowej włącznie zawodnicy rozgrywali spotkania do 3 zwycięskich legów, zaś mecze półfinałowe, o miejsce 3 jak i 1 kończyły się po 4 zwycięskich legach.

Blisko 4 godzinne zmagania pozwoliły wyłonić nam Mistrza Mysłowic w steel darcie, którym został, po zaciętej finałowej rywalizacji Artur Senaczek. Rzucona 180 podczas ‘ostatecznej batalii’ świadczy o wysokich umiejętnościach Pana Artura.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział oraz ‘tipy’, dzięki którym w przyszłości będziemy mogli udoskonalić rozgrywki w tejże dyscyplinie.