„Kościuszko” mistrzem szczypiorniaka!

2 marca 2023 roku, w czwartkowe przedpołudnie, na Salę Widowisko-Sportową przy ul. Bończyka 32z w Mysłowicach zawitali po raz kolejny uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Ty razem rozegrane zostały zawody miejskie w piłce ręcznej chłopców na szczeblu miejskim. Do rywalizacji przystąpiły 3 zespoły: I LO, II LO oraz CKZiU. W pierwszym spotkaniu zmierzyli się uczniowie CKZiU oraz zwycięzcy z zeszłego roku, uczniowie z Kościuszki.

Obrońcy tytułu od początku narzucili swoje tempo, czego efektem było okazale zwycięstwo wynikiem 42:10. W następnym meczu naprzeciw sobie stanęli uczniowie II LO oraz CKZiU. To spotkanie było bardziej wyrównane. Ostatecznie jako zwycięzcy z parkietu schodzili uczniowie „Dwójki”. Na koniec pozostała sportowa rywalizacja ”Jedynki” z „Dwójką”.

Mimo wyrównanego początku spotkanie, uczniowie „Kościuszki” nie pozostawili złudzeń, pewnie pieczętując mistrzostw mysłowickich szkół ponadpodstawowych.

Wszystkim zespołom gratulujemy, a zespołowi I Liceum Ogólnokształcącego w Mysłowicach życzymy powodzenia w kolejnych etapach rywalizacji! Wyniki końcowe: I LO – CKZiU 42:10 CKZiU – II LO 10:15 II LO – I LO 15:45