Szachowe „Rejony” w SP Sportowej!

Rejonowa odsłona zawodów szkół podstawowych w szachach już za nami! W środę 23 listopada 2023 roku do walki o awans do wojewódzkich finałów stanęli mistrzowskie miejscy z Katowic oraz Mysłowic.

Jako przedstawiciele Mysłowic na szczeblu rejonowym, wystąpili zarówno w kategorii młodszej, jak i starszej, uczniowie Szkoły Podstawowej Sportowej. Ich konkurentami w kategorii rocznika 2008-2009 byli adepci Szkoły Podstawowej nr 1 w Katowicach, z kolei w kategorii 2010 i młodsi wychowankowie Szkoły Podstawowej nr 21 w Katowicach.

Spotkanie w obu kategoriach rozpoczęły się punktualnie o godzinie 9:00 w Szkole Podstawowej Sportowej przy ul. Gwarków 1. W kategorii starszej zwyciężyli uczniowie z Mysłowic, którzy w 8 starciach triumfowali, aż siedmiokrotnie.

Wyrównaną rywalizację z „Olimpijczykami” stoczyli uczniowi katowickiej SP 21. Mimo początkowego prowadzenia 3:1 przez Mysłowiczan, uczniowie z Podlesia zdołali doprowadzić do wyrównania spotkania, co poskutkowało rozegraniem dogrywki. W dodatkowych grach lepsi okazali się młodzi szachiści z Katowic.

Wszystkim zawodnikom dziękuje za udział w zawodach oraz życzymy owocnych wyników w dalszej rywalizacji. Finały wojewódzkie rozegrane zostaną w Częstochowie, a zaplanowane zostały na 29 oraz 30 listopada.