Finały mysłowickich szkół w szachach rozstrzygnięte

Poranki 14 oraz 15 listopada 2022 roku w Mysłowicach stały pod znakiem sportu szkolnego na szczeblu miejskim. Po raz kolejny uczniowie zawitali do Szkoły Podstawowej Sportowej przy ul. Gwarków 1, aby tym razem uczestniczyć w rywalizacji szachowej.

W poniedziałek rozegrane zostały zawody dla uczniów szkół podstawowych grupy młodszej (rocznik 2010 i młodsi). Do sportowej rywalizacji zasiedli uczniowie czterech szkół. Najlepsi w rywalizacji międzyszkolnej okazali się adepci „Sportowej), którzy w 6 rozegranych spotkaniach triumfowali pięciokrotnie, remisując przy tym raz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4.

Zacięty bój o srebrne medale stoczyli uczniowie wcześniej już wspomnianej Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Szkoły Podstawowej nr 14. Na finiszu rozgrywek lepsi okazali się uczniowie „Czwórki”, którzy triumfowali 3 razy, raz zremisowali oraz zanotowali 2 porażki.

Grupa starsza SP wchodzi do gry!

Wtorkowe zmaganie rozpoczęli uczniowie grupy starszej Szkół Podstawowych (rocznik 2008 oraz 2009). Do zawodów przystąpiło łącznie 5 zespołów. Każda drużyna do rozegrania miała 4 spotkania (system każdy z każdym).

Bezdyskusyjnie zwycięzcami, podobnie jak w młodszej grupie, zostali „Olimpijczycy”, którzy zdobyli komplet punktów. Kolejny srebrny medal powędrował do uczniów „Czwórki”. Najciekawsza rywalizacja wywiązała się o brązowy medal.

O końcowy rezultat do ostatniego spotkania rywalizowali wychowankowie Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 14. Tym razem brązowe medale zawisły na szyjach uczniów „Jedynki”.

Kościuszko wraca z tarczą.

Jako ostatni do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół ponadpodstawowych. Do rywalizacji przystąpili uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego oraz II Liceum Ogólnokształcącego.
Finalnie lepsi okazali się w tej rywalizacji uczniowie z ulicy Adama Mickiewicza.

Klasyfikacje końcowe:

Szkoły podstawowe – grupa młodsza (rocznik 2010 i młodsi)

  1. miejsce – Szkoła Podstawowa Sportowa
  2. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4
  3. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 14

Szkoły podstawowe – grupa starsza (rocznik 2008 i 2009)

  1. miejsce – Szkoła Podstawowa Sportowa
  2. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4
  3. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1

Szkoły ponadpodstawowe

  1. miejsce – I Liceum Ogólnokształcące
  2. miejsce – II Liceum Ogólnokształcące

Uczniom Szkoły Podstawowej Sportowej oraz I Liceum Ogólnokształcącego życzymy powodzenia podczas zawodów rejonowych, które odbędą się w czwartek (17 października). Zawody odbędą się po raz kolejny w Szkole Podstawowej Sportowej (Mysłowice, ul. Gwarków 1).