„Sportowa” wiedzie prym w tenisie stołowym w Mysłowicach!

Za nami kolejne zawody tenisa stołowego w ramach sportu szkolnego 2022/2023. Tym razem walkę o miano najlepszej drużyny walczyły dziewczęta grupy młodszej szkół podstawowych (rocznik 2010 i młodsi). Do obrony tytułu przystąpiły uczennice Szkoły Podstawowej Sportowej.

Gospodarzem miejskich mistrzostw była po raz kolejny Szkoła Podstawowa Sportowa przy ulicy Gwarków 1. Do boju o miano miejskiego mistrza tenisa stołowego stanęło łącznie 6 zespołów. Bezdyskusyjnie najlepsze okazały się uczennice Szkoły Podstawowej Sportowej, które dzięki zwycięstwu na poziomie miejskim, zakwalifikowały się do etapu rejonowego.

Walkę o drugie miejsce stoczyły zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 14, a także ze Szkoły Podstawowej nr 13. Po dobrym rozpoczęciu tego starcia, na prowadzenie wyszły zawodniczki z „trzynastki”, jednak oponentki nie dawały za wygraną i nawiązały kontakt w trzecim spotkaniu (debel). Ostatecznie srebro powędrowało do Szkoły Podstawowej nr 13, a brąz do uczennic Szkoły Podstawowej nr 14.

Klasyfikacja końcowa:

  1. miejsce – Szkoła Podstawowa Sportowa
  2. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 13
  3. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 14

O godzinie 13:00 rozpoczęła się batalia na poziomie rejonowym. Jako reprezentanci Mysłowic w obu kategoriach wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej Sportowej.

W starciu chłopców, Mysłowiczanie podejmowali uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 67 w Katowicach, z kolei w żeńskiej kategorii, oponentkami Mysłowiczanek były uczennice Szkoły Podstawowej „Promień” w Katowicach. W obu spotkaniach padł ostatecznie wynik 3:0. Zwycięzcą w kategorii chłopców okazali się młodzi adepci sportu ze „Sportowej”, z kolei u dziewcząt triumfowały zawodniczki z Katowic.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy dobrych występów, a uczniom Szkoły Podstawowej Sportowej życzymy powodzenie podczas półfinałów zawodów wojewódzkich, które w najbliższym czasie odbędą się w Łaziskach Górnych.