„Sportowa” Mistrzami Mysłowic w tenisie stołowym chłopców!

Początek listopada przyniósł nam kolejne zawody w ramach sportu szkolnego. W miejskich zawodach tenisa stołowego zmierzyli się chłopcy z rocznika 2010 oraz młodsi. Turniej mysłowickich szkół podstawowych odbył się w Szkole Podstawowej Sportowej przy ulicy Gwarków 1.

Zawody rozpoczęły się punktualnie o godzinie 9:00. Do mysłowickiego współzawodnictwa przystąpiło 5 szkół podstawowych. Turniej był rozgrywany w systemie do dwóch przegranych. Każda z drużyn składała się maksymalnie z 3 zawodników, a spotkania pomiędzy szkołami toczyło się do trzech wygranych setów. Młodzi sportowcy rozgrywali spotkania singlowe, jak i również deblowe.

Bezkonkurencyjni okazali się gospodarze, którzy każde spotkanie zakończyli bez straty seta i to właśnie adepci Szkoły Podstawowej Sportowej będą reprezentować miasto Mysłowice w kolejnym etapie. Zawody rejonowe zaplanowano na dzień 9 listopada br.

Tuż za plecami „Olimpijczyków” uplasowali się adepci Szkoły Podstawowej nr 14, którzy w zaciętym boju o miejsce drugie pokonali nieustępliwie walczących uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6.

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce – Szkoła Podstawowa Sportowa
2 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 14
3 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6

Zawody dziewcząt z rocznika 2010 oraz młodsi zaplanowane zostały na 9 listopada 2022 roku.