Pierwsze biegi przełajowe XXI edycji MBP już za nami!

Po krótkiej, 3 miesięcznej przerwie, powróciły wyczekiwane przez dzieci Młodzieżowe Biegi Przełajowe. XXI MBP odbywają się, tak jak i w poprzedniej edycji, na trasach biegowych w Parku Słupna.

24 września odbyły się pierwsze zawody, wchodzące w skład cyklu biegów. Pozostałe jesienne biegi odbędą się 29 października oraz 12 listopada. Uczestnicy, którzy w trakcie biegowych rywalizacji uzyskają największą liczbę punktów za zajęte miejsca, mają szansę zdobyć wspaniałe trofeum – Puchar Dyrektora MOSiR Mysłowice.

Zawodnicy zmierzyli się z niełatwą trawiastą trasą, przygotowaną specjalnie dla nich na błoniach pięknego parku. Słoneczna pogoda i otoczenie przyrody sprzyjały licznemu uczestnictwu w zawodach.

W biurze zawodów przyjęto zgłoszenia 198 uczestników. Dziewczęta i chłopcy biegali w 4 kategoriach wiekowych. Jak zwykle rywalizowali oni w odpowiednich do wieku dystansach, które zwiększane są wraz z rosnącym wiekiem uczestników. Najmłodsi uczestnicy mieli zaledwie 3 lata! Ogromne gratulacje za ukończenie biegu.

Serdecznie zapraszamy na kolejne zawody cyklu XXI edycji MBP, które odbędą się 29 października również w Parku Słupna.

Szczegółowe wyniki dotychczasowych zawodów zawierają tabele wynikowe każdej kategorii i grupy wiekowej, z którymi zapoznać się można w zakładkach: Aktualności/Młodzieżowe Biegi Przełajowe/Wyniki.