Brynica – spływ w samym centrum aglomeracji śląskiej

Kolejny spływ kajakowy organizowany w ramach akcji „Lato z MOSiRem” już za nami. Kontynuując tradycję, w czasie wakacyjnego odpoczynku, zwiedzamy rzeki woj. śląskiego.

Tym razem spłynęliśmy Brynicą, piękną rzeką w samym centrum aglomeracji śląskiej, na odcinku: Piekary Śląskie – Czeladź. Rzeka mało uczęszczana przez kajakarzy, z roku na rok jest coraz czystsza.

Po dotarciu na miejsce startu, przywitali nas instruktorzy wraz z ratownikami. Krótkie szkolenie i wyjaśnienie zasad dzieliło nas od rozpoczęcia wiosłowania. Po przydzieleniu kajaków, wioseł i kamizelek nastąpiło wodowanie.

Trasa była łatwa i przyjemna. Każdy z uczestników bez trudu sobie z nią poradził. Pod czujnym okiem instruktorów, każda przeszkoda została za nami. Po raz kolejny udowodniliśmy, że jest w nas moc! Nawet najmłodsi uczestnicy świetnie sobie poradzili i z uśmiechem podziwiali piękno przyrody.

Po drodze na szlaku mijaliśmy kaczki, dzikie gęsi i łabędzie. Brzegi rzeki porośnięte trzciną, drzewami owocowymi i inna florą umilały czas płynięcia. Dno kajaków były gładzone przez liczną rzęsę wodną i porosty. W wielu miejscach rzeka pozytywnie zaskakiwała naszych kajakarzy swoją przejrzystością, pokazując, że rzeki na Górnym Śląsku są coraz czystsze.

Cieszy nas, że uczestniczyli Państwo w spływie z takim zaangażowaniem. Zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych atrakcjach organizowanych przez nas w ramach letnich zajęć, a tymczasem zapraszamy do przypomnienia sobie tego, jak było, oglądając naszą galerię zdjęć.

Serdecznie dziękujemy specjalistom w dziedzinie spływów kajakowych, firmie  ,, Śląskie Kajaki,, z Gliwic którzy od ponad 25 lat propagują i promują turystykę kajakową na rzekach Górnego Śląska.