Rodzinny Eco Duathlon po raz pierwszy w Mysłowicach

Wielkimi krokami zbliża się IV edycja Bajtla Na Kole, postanowiliśmy nieco zmienić formę tego wydarzenia. Zmienia się również nazwa, będzie to Eco Duathlon.

Tym razem rywalizacja odbywać się będzie w parach oraz w dwóch dyscyplinach. W pierwszej kolejności wystartują dorośli, opiekunowie dzieci. Do przebiegnięcia będą mieli 3 km (3 pętle) po wytyczonych trasach wokół Parku Słupna.

Następnie kolej na naszych najmłodszych na rowerach. Do pokonania będą mieli na rowerze 1 km ( 1 pętla ) po wytyczonej trasie wokół Parku Słupna. Podczas konkurencji rowerowej obowiązują zasady ruchu drogowego (ruch prawostronny).

Na całej trasie ruch drogowy zostanie zamknięty. Dozwolone są wszystkie typy rowerów za wyjątkiem elektryków. Kask jest obowiązkowy. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Każda para, która ukończy Duathlon otrzyma pamiątkowe medale oraz koszulki. Limit uczestników jest ograniczony, udział wziąć może 100 zawodników, czyli 50 par.

Zawody odbędą się w dniu 23.07.2022 na terenie Parku Słupna. Start zapisów o godzinie 8:00 potrwa do 9:45. Obowiązuje zasada “ kto pierwszy ten lepszy “

Regulamin zawodów

Eko Duathlon będzie częścią wydarzenia Eko Loft Festiwal, o szczegółach Festiwalu przeczytacie tutaj.

W takim razie do zobaczenia na starcie i trzymamy kciuki za wszystkich.