„C’mon C’mon” z fenomenalnym Joaquinem Phoenixem w Parku Słupna

Foto: Gutek Film

To już tradycja aby w okresie wakacyjnym wspólnie rozsiąść się wygodnie w leżakach i delektować się kinem na najwyższym poziomie w Parku Słupna

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny seans filmowy w ramach naszego cyklu filmowego leżakowania. Sezon rozpoczynamy filmem w reżyserii Mike’a Millsa „C’mon C’mon”.

Phoenix wciela się w „C’mon C’mon” w nowojorskiego singla, uroczego, ciepłego dziennikarza, który przemierza Amerykę z mikrofonem, pytając dzieciaki i młodzież o ich życie, marzenia, supermoce i plany na przyszłość. Po drodze reporter odwiedza mieszkającą w Los Angeles siostrę (Gaby Hoffman), z którą nie rozmawiał od lat, a która teraz potrzebuje jego pomocy.

Żeby wesprzeć ją w opiece nad dziewięcioletnim synkiem (Woody Norman), Johnny zabiera go ze sobą do Nowego Jorku. Wspólna podróż okaże się lekcją cierpliwości, odpowiedzialności i zwyczajnie: dorosłości, której dziennikarz dotąd unikał. Pozwoli mu także zrozumieć, że prawdziwe supermoce to te, którymi władają matki.

Kameralny, przepełniony czułością czarno-biały film Millsa buduje mosty pomiędzy pokoleniami, dodaje otuchy i przykleja plastry na nasze najdotkliwsze rany. Uważny, ciepły, skupiony wokół najważniejszych relacji „C’mon C’mon” działa terapeutycznie: uczy wzajemnej troski, okazywania emocji, zszywania naderwanych więzi.

Dowodzi też, że najmłodsze pokolenie, które tak chętnie oskarżamy o egoizm, ma nam do zaoferowania o wiele więcej, niż sądzimy. Wystarczy tylko tych dzieciaków uważnie posłuchać. To one są przyszłością.

Zgarniaj rodzinę, przyjaciół i ekipę. Widzimy się 15 lipca (piątek) o godz. 21:30!

Wstęp bezpłatny