20 EDYCJA MŁODZIEŻOWYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH ZAKOŃCZONA!

Tegoroczna – jubileuszowa – 20 Edycja Młodzieżowych Biegów Przełajowych zakończona! Na trasie biegowej mieszczącej się w Parku Słupna przy ul. Stadionowej odbyły się trzy kolejne, sobotnie sportowe rywalizacje. Dzieciaki swoje biegowe umiejętności mogły sprawdzić: 23 kwietnia, 14 maja oraz 11 czerwca.

Łącznie we wszystkich wiosennych biegach przełajowych uczestniczyło aż 497 osób: 165 – bieg I, 169 – bieg II, 163 – bieg III z różnych zakątków województwa śląskiego oraz małopolskiego. Szczególnie cieszy fakt, że w naszych biegach brały również udział dzieciaki z Ukrainy!

Uczestnicy zawodów podzieleni są według roczników urodzenia, na pięć kategorii wiekowych. Ponieważ oddzielnie rywalizują dziewczęta i chłopcy – stąd w każdej z trzech rywalizacji odbywało się po dziesięć wyścigów. Z całej grupy 254 uczestników, aż 88 biegaczy uczestniczyło we wszystkich trzech biegach. Co ciekawe tylko jedna z uczestniczek „zgarnęła” pełną pulę – 150 punktów. To liderka klasyfikacji kategorii III – roczników 2011 i 2012 – Hanna Wąsek, ogromne gratulacje!

Wszystkim młodym biegaczom winszujemy i życzymy dużo zapału w dążeniu do wyznaczonych sportowych celów. Już na jesień widzimy się na „oczku”, czyli 21 Edycji Młodzieżowych Biegów Przełajowych.

Pamiętajcie liczy się sport i dobra zabawa, do zobaczenia!

Szczegółowe klasyfikacje indywidualne po wszystkich rywalizacjach XX Edycji MBP, zawierają tabele wszystkich kategorii, zamieszczone w zakładce: Młodzieżowe Biegi Przełajowe.

* Ze względu na niewielką ilość biegów w tegorocznej edycji klasyfikacja drużynowa nie będzie sumowana.