Dzień dziecka na rolkach

Foto. Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe "Green"

5 czerwca 2022 Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe „Green” wraz z Miasto Mysłowice oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mysłowicach zapraszają na wyjątkowy Nightskating połączony z Dniem Dziecka!

Zapraszamy na Kolorowy Dzień Dziecka w Parku Słupna, gdzie będzie start przejazdu dla dzieci małych i dużych. Będą upominki, poczęstunek, warsztaty, zabawy no i oczywiście przejazd na rolkach ulicami miasta.

Już od godziny 14:00 w Parku Słupna MOSIR przygotował mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Przejazd na rolkach ulicami miasta startuje już o 17:00 na parkingu w ośrodku sportowym „Park Słupna” Dopuszczamy udział dzieci i dorosłych na rolkach i hulajnogach. Pociechy, które jeszcze nie umieją jeździć mogą jechać w wózkach.

Trasa ma długość około 9 km tak aby dzieciaki dały radę bez problemów ją przejechać. Niestety ze względu na topografię miasta i remonty ulic będzie jeden odcinek gdzie będziemy mieli utrudnienia. Na ulicy Powstańców, będziemy musieli pokonać odcinek 150 metrów remontowanej nawierzchni, która słabo nadaje się do przejechania ale zawsze można to spokojnie i bezpiecznie przejść.

Po za tym odcinkiem trasa przebiega po drogach z dobrą nawierzchnią i nowymi alejkami parkowymi. Nie zabraknie oczywiście podjazdów i zjazdów ale każdy kto potrafi jeździć na rolkach bez problemu sobie z tym poradzi. Szczegóły trasy poniżej:

Start na parkingu przy w Parku Słupna, następnie przejazd prowadzić będzie przez Stadionowa, Oświęcimska, Sułkowskiego, Portowa, Promenada, alejki Parku Promenada, Powstańców, Strażacka, Plac Wolności, Powstańców, Kacza, Plac Mieroszewskich, Alejki Parku Zamkowego, Gwarków, Stawowa, Świerczyny, Bytomska, Katowicka, Wielka Skotnicka, Armii Krajowej, Karola Miarki, Słupecka, Oświęcimska, Stadionowa. Zakończenie imprezy na parkingu na parkingu przy w Parku Słupna.

Wszystkie dzieci, które chcą brać udział w przejeździe muszą być pod opieką dorosłych! Dzieci obowiązkowo jadą w kaskach i ochraniaczach, które zalecamy wszystkim uczestnikom, naszych przejazdów!

Udział w imprezie jest bezpłatny, jednak wymaga od uczestników umiejętności sprawnego poruszania się na rolkach. Nightskating to inicjatywa, której celem jest rekreacja i wychowanie przez sport oraz integracja różnych grup społecznych i wiekowych, a przede wszystkim dobra zabawa.

Więcej informacji w postach wydarzenia – https://fb.me/e/51VBHQXeA