Mistrzostwach Polski kadetów i kadetek w tenisie stołowym

Foto: KS Mysław

W rozgrywanych 05-08.05.2022 roku w Białymstoku Mistrzostwach Polski kadetów i kadetek trzech zawodników naszego klubu wywalczyło łącznie 4 medale.

Podczas turnieju drużynowego kadeci KS Mysław w składzie Karol Broszkiewicz, Wiktor Ptak i Maksymilian Gwizdon pewnie wygrali swoją grupę pokonując dwie drużyny po 3:0 w meczach.

W 1/4 turnieju drużynowego pokonaliśmy 3:2 drużynę nr 2 rankingu ogólnopolskiego ULKS Dwójka z Rawy Mazowieckiej z Mistrzem Polski M. Blaszczykiem w składzie. W 1/2 finału przegrywamy z późniejszym Mistrzem Polski, drużyną KS Spójnia z Warszawy.

Ostatecznie zgarniamy medal brązowy.

W turnieju indywidualnym najlepiej zagrał Karol Broszkiewicz, który wywalczył miejsce 13-16. Wiktor Ptak przegrał tylko jeden pojedynek z Mistrzem Polski M. Blaszczykiem. Później Wiktor pokonał K.Latochę z Moszczenicy i ukończył turniej na 17 miejscu, niestety regulamin nie pozwalał na zdobycie lepszego.

Dużo lepiej poszło mysłowiczanom w turnieju par. Wszyscy grali bardzo dobrze i pokonując kolejnych rywali dotarli do 1/2 finałów. Niestety wszystkie 3 półfinały przegraliśmy po zaciętych pojedynkach.

Podsumowując: K. Broszkiewicz zdobył medal brązowy w grze mieszanej, M. Gwizdon i W. Ptak zdobyli po jednym medalu w grze deblowej co dało nam jeszcze 3 medale na Mistrzostwach Polski. Jest to największy dorobek klubowy wśród klubów reprezentujących województwo Śląskie.

Duże brawa i gratulacje dla chłopaków. Całe środowisko tenisowe z Mysłowic jest z Was dumne.