23 kwietnia – pierwsze zawody z cyklu Młodzieżowych Biegów Przełajowych w Parku Słupna

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mysłowicach kontynuował będzie cykl sobotnich, Młodzieżowych Biegów Przełajowych. Po raz pierwszy tego typu zawody dla młodzieży szkolnej, w cyklu jesień – wiosna, odbyły się w sezonie 2002/2003, a łącznie uczestniczyło w nich 278 dziewcząt i chłopców szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Dwanaście lat później, a więc w roku szkolnym 2013/14 tych uczestników było już 578. W obecnym roku szkolnym 2021/2022, będzie to już dwudziesta edycja, na którą składać się będą trzy oddzielne biegi. Odbędą się wiosną br.: 23 kwietnia, 14 maja oraz 11 czerwca.

Biegi zostaną przeprowadzone w następujących kategoriach:
Szczegółowe informacje (między innymi program minutowy startów poszczególnych kategorii, zasady punktacji indywidualnych i drużynowych, wyróżniania, nagradzania itp.) zawiera Regulamin 20 Edycji Młodzieżowych Biegów Przełajowych, zamieszczony na stronie internetowej: www.mosir.myslowice.pl w zakładce: Dokumenty.

Również w tym samym miejscu zamieszczone są druki zgody rodziców, które można wydrukować i po wypełnieniu i podpisie Rodzica/Opiekuna prawnego – należy obowiązkowo przedłożyć w biurze zawodów przed każdym biegiem. Uczestnik, który nie będzie posiadał zgody rodziców na piśmie nie będzie dopuszczony do zawodów!

Do inicjalnego biegu z cyklu 20 Edycji MBP pozostało jeszcze tylko kilkanaście dni. Zapraszamy dziewczęta i chłopców lubiących aktywnie spędzać czas, przy okazji rywalizując z rówieśnikami na świeżym powietrzu podczas swoistych wyścigów przełajowych.