Znakomite wyniki zawodników KS Mysław w WTK

Foto. KS Mysław

Świetne wyniki uzyskali zawodnicy KS Mysław Mysłowice w wojewódzkich turniejach kwalifikacyjnych (WTK) kadetów i juniorów.

W sobotę 05.02.2022r. w Gliwicach do rywalizacji przystąpiło 36 dziewczyn oraz 61chłopaków w kategorii kadetów. Tylko pierwsze miejsce dawało prawo startu w turnieju głównym Grand Prix Polski. Nasze miasto reprezentowało 6 zawodników, wszyscy z Klubu Sportowego Mysław.

Bardzo dobrze zaprezentowali się wszyscy mysłowiczanie, ale najlepiej zagrał Wiktor Ptak, który w imponującym stylu (przegrał w całym turnieju tylko jeden set) zdobył pierwsze miejsce. Tym samym Wiktor zapewnił sobie bezpośredni awans do Grand Prix Polski kadetów.

WTK Juniorów padł łupem mysłowiczan

Jeszcze lepiej zaprezentowali się tenisiści stołowi z Mysłowic w zawodach juniorów. Tym razem w turnieju na starcie stanęło 64 chłopaków oraz 40 dziewczyn. WTK został rozegrany w niedzielę 06.02.2022r. również w Gliwicach.

Pod nieobecność naszego jedynego (wiekowo) juniora Oliwera Gwizdon, który nie mógł startować ze względów zdrowotnych, trzech zawodników reprezentowało nasz klub. Maks Gwizdon (młodszy brat Oliwera) Karol Broszkiewicz i Wiktor Ptak (wszyscy są wiekowo kadetami) rozegrali znakomite zawody. Dwóch zawodników KS Mysław wywalczyło miejsce na podium, a trzeci K. Broszkiewicz, po przegraniu tylko jednego meczu zdobył miejsce piąte.

Maks Gwizdon po meczu stojącym na bardzo wysokim poziomie przegrał w ½ finału ze swoim kolegą klubowym Wiktorem Ptakiem i uplasował się na miejscu trzecim. Wiktor, najmłodszy z trzech kadetów KS Mysław, w finale pokonał Pawła Poloka z MKS Czechowice Dziedzice i zdobył pierwsze miejsce.

Uważam że jest to znakomity wynik, ponieważ po wygraniu w sobotę turnieju kadetów, w niedzielę Wiktor wygrał turniej juniorów. Jest to bez wapienia wyjątkowy wynik.

Bracia Ptak w natarciu!

Chciałbym jeszcze nadmienić, że tydzień temu młodszy brat Wiktora – Igor wygrał wojewódzki turniej kwalifikacyjny w swojej kategorii wiekowej skrzatów, a w kategorii żaków Igorek zdobył 3 miejsce.

Na pięć turniejów wojewódzkich w kategoriach młodzieżowych, w trzech tryumfowali zawodnicy KS Mysław. Do tego zdobyliśmy dwa miejsca trzecie.

Wielkie brawa dla wszystkich, szczególne gratulacje dla braci Wiktora i Igora Ptak.