Balerinki – zajęcia dla najmłodszych z tańca i baletu

Wszystkie sportowe sekcje młodzieżowe, działające przy MOSiR Mysłowice, kilka lat temu stały się samodzielnymi klubami. Jednak to nie znaczy, że zapomnieliśmy o najmłodszych.

Balerinki” wchodzą w zestaw zajęć w ramach projektu „Dbamy o Damy” i skierowane są dla dzieci w wieku 4 – 7 lat. Kształtują wyczucie rytmu i koordynację ruchową. Dodatkowo balet rozbudza wrażliwość na piękno i estetykę ruchu.

Zajęcia doskonale wyrabiają nawyk prawidłowej postawy. Wpływają na ładną sylwetkę, poprawiają sprawność fizyczną. Uczą pracy w grupie i dzielenia się przestrzenią z innymi.

Z Balerinkami pracuje pani Marta Krzystek – absolwentka Prywatnej Artystycznej Szkoły Baletowej „Terpsychora” w Katowicach. Od zawsze związana ze sportem i tańcem. Przez 15 lat trenowała łyżwiarstwo figurowe. Po ukończeniu szkoły baletowej postawiła na pracę z dziećmi, od ponad 10 lat prowadzi zajęcia z tańca oraz baletu z dziećmi w różnych placówkach, przedszkolach i innych organizacjach. Aby lepiej zrozumieć i dotrzeć do dzieciaków ukończyła studia podyplomowe na kierunku przygotowanie pedagogiczne.

Zajęcia odbywają się na Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR przy ul. Bończyka 32z, w każdy wtorek o godz. 17.00. Jednorazowe wejście kosztuje jedyne 10,00zł, karnet 30-dniowy to 30,00zł.

Jeśli chcecie zobaczyć jak wyglądają zajęcia, a nie jesteście pewni, czy dziecku się spodoba – zapraszamy na małe „rozpoznanie”: pierwsze zajęcia gratis.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci – zarówno dziewczynki, jak i chłopców! Może mała przygoda z tańcem na naszych zajęciach rozbudzi w nich pasję na całe życie?