KS Mysław podczas II Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjny Młodziczek i Młodzików

20.11.2021r. w Jastrzębiu Zdroju rozegrany został II w tym sezonie, wojewódzki turniej kwalifikacyjny młodzików i młodziczek. Jest to kategoria dla roczników 2009 i młodszych. W zawodach wzięło udział 35 młodziczek oraz 48 młodzików. Dziesięcioro z nich to reprezentanci KS Mysław.

Wszyscy rozegrali bardzo dobre zawody. Ośmioro poprawiło swoje pozycje sprzed turnieju. W większości tenisiści z Mysłowic byli młodsi o kilka lat od swoich przeciwników. A. Ratka, L. Tomecka, L. Szafraniec, N. Matwijczyk , Zuzanna Sikora rocznik 2011, V. Vynarski, T. Urban,W. Pisarzowski rocznik 2010, Igor Ptak – 2013! i tylko Amelia Osiecka urodziła się w roku 2009. Najlepsze wyniki osiągnęli A. Osiecka i W. Pisarzowski, którzy wywalczyli miejsca w najlepszej „ósemce” turnieju. Oboje przegrali spotkania o strefę medalową z późniejszymi finalistami zawodów. Bardzo cieszy dobra gra Amelii Osieckiej, która jest wzorem pracowitości oraz konsekwentnego dążenia do celu. Amelia od lat trenująca w naszym klubie, przedtem zdobywała dalsze miejsca na zawodach, była odrobinę w ‘cieniu” klubowych koleżanek, ale nie poddawała się. Ciężka i regularna praca na treningach zaowocowała tym, że dziś A. Osiecka osiągnęła wynik najlepszy ze wszystkich tenisistek stołowych z Mysłowic, przegrywając tylko z późniejszymi numerami 1 i 3 turnieju. Na pochwałę zasługują również A. Ratka, V. Vynarskiy, W. Ptak oraz L. Tomecka. Wyniki mysłowiczan mogły być jeszcze lepsze, lecz niektóre z meczów nasi zawodnicy rozgrywali pomiędzy sobą.

Wyciągamy wnioski po turniejowe i przygotowujemy się do kolejnych zawodów. A najbliższe już niebawem, bo w Mysłowicach w murach Szkoły Sportowej. W dniu 24.11.2021 r. zostaną rozegrane półfinały wojewódzkie szkół podstawowych dla klas 4-6. Wezmą w nich udział reprezentanci KS Mysław.