49 Cross Mysłowicki w biegach przełajowych

7  listopada w mysłowickim Parku Słupna przeprowadzone zostaną tradycyjne biegi przełajowe które od kilkudziesięciu lat znane są nie tyko na Śląsku, lecz w całym kraju, jako Mysłowicki Cross.

Tegoroczna, 49 edycja odbędzie się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Mysłowice Dariusza Wójtowicza oraz Prezesa Śląskiego Związku Lekkiej Atletyki Jacka Markowskiego.

W tegorocznych biegach przełajowych najmłodsi, tj. dziewczynki i chłopcy roczników 2008 i młodsi, biegać będą na najkrótszym dystansie, czyli 600 metrów, a w kolejnych kategoriach wiekowych te odległości do pokonania będą zwiększane (najwięcej, bo 4000 metrów pokonywać będą juniorzy oraz seniorki, a seniorzy będą biegać aż sześć okrążeń, czyli 6000 metrów).

Czołowe „szóstki” każdego biegu otrzymają pamiątkowe koszulki crossu, a najlepsze „trójki” okolicznościowe trofea oraz bony podarunkowe.

Zasady dokonywania zgłoszeń, dystanse, kategorie wiekowe, warunki uczestnictwa, program minutowy startów i inne istotne informacje, zawiera Regulamin 49. Crossu Mysłowickiego, zamieszczony na stronie internetowej w zakładce dokumenty.

Zgłoszenia indywidualne seniorek i seniorów, przyjmowane będą również przez organizatorów w dniu zawodów – przed startem, a opłaty startowe (zbiorcze od klubów, jak i uiszczane indywidualnie) – przyjmowane będą w biurze zawodów w dniu Crossu.

Zatem dzieci, młodzież i dorosłych – sympatyków biegania, zapraszamy w pierwszą niedzielę listopada do czynnego udziału w Mysłowickim Crossie.

Widzimy się punktualnie o 11:00 na starcie!