Dzień Dziecka połączony z Dniem Organizacji Pozarządowych w Parku Słupna

Foto. Urząd Miasta Mysłowice

W mysłowickim Parku Słupna w sobotę 5 czerwca br. odbędzie się Dzień Dziecka połączony z Dniem Organizacji Pozarządowych. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych oraz rozkwitnie miasteczko mysłowickich organizacji.

Podczas mysłowickiego Dnia Dziecka w Parku Słupna zaplanowano między innymi liczne występy sceniczne takie jak: koncert zespołu Czereśnie, popisy wokalne oraz występy muzyczne młodych Amadeuszów.

Ponadto w kreatywnym miasteczku dzieciaki będą mogły skorzystać z warsztatów ceramicznych, plastycznych, rysunkowych, rękodzielniczych oraz sitodruku. Dodatkowo dzieci będą mogły pograć w szachy, zobaczyć cyrkowe sztuczki i pobawić się z MOKusiem. Wszystko to dostępne będzie od godziny 14:00 do 18:00.

Nie zabraknie również sportowych emocji podczas sportowych turniejów rodzinnych.

Rodzinny Turniej w siatkówce plażowej – do turnieju zgłaszają się pary, w których jest minimum jedna osoba niepełnoletnia. W składzie mogą znaleźć się tylko osoby spokrewnione. Kategoria – OPEN. System rozgrywek będzie dopasowany do ilości zgłoszeń, ogłoszony w dniu zawodów, po zakończeniu rekrutacji.

Zgłoszenia do turnieju godz. 9:00 – 10:00. Rozpoczęcie turnieju godz. 10:00.

Turniej piłki ręcznej plażowej dla dzieci – do turnieju zgłaszają się drużyny 5-8 osób, w których wszystkie są osobami niepełnoletnimi. Kategoria – OPEN. System rozgrywek będzie dopasowany do ilości zgłoszeń, ogłoszony w dniu zawodów, po zakończeniu rekrutacji.

Zgłoszenia do turnieju godz. 9:00 – 10:00. Rozpoczęcie turnieju godz. 10:00.

Turniej wodnej piłki nożnej dla dzieci – do turnieju zgłaszają się drużyny 4-osobowe, w których wszystkie są osobami niepełnoletnimi. Kategoria – OPEN. System rozgrywek będzie dopasowany do ilości zgłoszeń, ogłoszony w dniu zawodów, po zakończeniu rekrutacji. Zgłoszenia do turnieju godz. 14:00 – 15:00. Rozpoczęcie turnieju godz. 15:00.

Wystrzałowa zabawa z książkami.

Mysłowicka Biblioteka zapewni strefę bookcrossingu, czyli wymianę książek, teatrzyk kamishibai, animacje z chustą KLANZY, zagadki i quizy literackie dla dzieci, zajęcia z elementami dogoterapii z udziałem psa, prowadzone przez Sławomirę Czech z Pomocnych Łapek oraz czytanie na trawie – czytanie bajeczek oraz zabawy z Biedronką i innymi postaciami bajkowymi.

W miasteczku organizacji pozarządowych będzie można zapoznać się z działalnością mysłowickich NGO.

Wydarzenie będzie zorganizowane zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami.

Wstęp wolny.