Udany weekend tenisistów stołowych KS Mysław

Foto. KS Mysław

Ciężki ale bardzo udany weekend za tenisistami KS Mysław Mysłowice. Znakomite wyniki osiągnęli nasi wychowankowie w rozegranych Mistrzostwach Śląska kadetów oraz Mistrzostwach Polski młodzików.

15 i 16 maja 2021 roku w Łaziskach Górnych najlepsi kadeci naszego województwa walczyli o awans na Mistrzostwa Polski oraz tytuły Mistrzów Śląska.

Dwóch kadetów i jedna kadetka reprezentowało nasz klub w tym ważnych zawodach. W sobotę 15 maja, Maks Gwizdon i Karoł Broszkiewicz w pięknym stylu, przegrywając tylko jedną grę indywidualną w całym turnieju, zdobyli tytuł Drużynowych Mistrzów Śląska i awans na Mistrzostwa Polski.

W turnieju eliminacyjnym indywidualnym obaj mysłowiczanie nie musieli grać, ponieważ udział w Mistrzostwach Polski mają zapewniony silą rankingu. Natomiast Julia Kaczmarczyk nie zdołała wywalczyć awansu na Mistrzostwa Polski ostatecznie zdobywając 5 miejsce.

W niedzielę 16 maja trójka mysłowiczan wywalczyła aż 7 medali! Nasi zawodnicy stawali na podium we wszystkich konkurencjach w których startowali! Nie raz zajmując dwa szczeble naraz.

Dorobek medalowy zawodników KS Mysław na Mistrzostwach Śląska kadetów:

  • Maksymilian Gwizdon: 1m w drużynie, 1m w grze mieszanej, 3m. w grze podwójnej, 3m indywidualnie,
  • Karol Broszkiewicz: 1m. w drużynie, 2m. w grze mieszanej, 2m. w grze deblowej,
  • Julia Kaczmarczyk: 2m. indywidualnie, 2m. w grze deblowej, 2m. w grze mieszanej,

Warto podkreślić że wyżej wspomniani zawodnicy grają dopiero pierwszy rok w kat. kadetów.

Wiktor Ptak na Mistrzostwach Polski młodzików!

Natomiast 14 – 16 maja 2021 roku w Dębicy rozegrane zostały Mistrzostwa Polski młodziczek i młodzików. Naszym reprezentantem na tym turnieju był Wiktor Ptak.

Wiktor rozegrał bardzo dobre zawody. W turnieju indywidualnym przegrał, po wyrównanej walce tylko jeden mecz z późniejszym Wicemistrzem Polski K. Totonem 1:3 w setach. Ostatecznie mysłowiczanin zdobył 5 miejsce.

Grając razem z Samuelem Michna, bez problemów dotarł do finału Mistrzostw. We finale po dramatycznym, stojącym na wysokim poziomie meczu przegrał 2:3 w setach. Para Ptak – Michna prowadziła 2:1 w setach, ale minimalnie zabrakło przysłowiowego szczęścia bo przeciwnicy wyrównali na 2:2 wygrywając 11:9 w secie czwartym.

Zdobycie 2 miejsca i medalu srebrnego na Mistrzostwach Polski młodzików można uznać za znakomity wynik.

Wielkie brawa i gratulacje dla Wiktora, Maksa, Karola, Julii.