Siła Mysłowice zostanie przekształcona w punkt szczepień powszechnych

Foto. MOSiR Mysłowice

14 kwietnia odbyło się spotkanie dotyczące utworzenia punktu szczepień powszechnych w Mysłowicach w hali MOSiR-u mieszczącej się przy ulicy Jasińskiego 2. Rozmowy dotyczyły możliwości funkcjonowania placówki, która wstępnie ma zaszczepić 3,5 tys. ludzi w tygodniu.

Na sali gimnastycznej zostaną wydzielone trzy stanowiska szczepienne. Trybuny zamienią się w poczekalnie. Będą też dostępne wszelkie środki ostrożności, jak płyn dezynfekujący czy awaryjne maseczki.

– Na początek planowane jest utworzenie trzech stanowisk. Liczymy, że damy radę zaszczepić 500 osób dziennie, oczywiście z tendencją wzrostową. Docelowo możemy przewidywać, że utworzymy tu pięć miejsc, gdzie pielęgniarki i ratownicy będą szczepili – mówi Grzegorz Nowak, dyrektor Szpitala nr 2.

W hali zaszczepić się będą mogli mieszkańcy Mysłowic i okolic. Poprawne działanie punktu będzie możliwe dzięki współpracy Szpitala nr 2, MOSiR-u, służb mundurowych i mysłowickiego magistratu. Pierwsze szczepienia w punkcie przy Jasińskiego rozpoczną się najprawdopodobniej na początku maja.

– Czekamy jeszcze, kiedy szczepionki finalnie do nas dotrą, ale jak zapewnia Śląski Urząd Wojewódzki, powinny do nas trafić w pierwszych dniach maja – informuje Mateusz Targoś, wiceprezydent Mysłowic.

Jeżeli będzie duże zainteresowanie szczepionkami, a ich dostawy na to pozwolą, miasto rozważa także utworzenie drugiego, mobilnego punktu szczepień powszechnych, który mógłby powstać na parkingu z tyłu hali MOSiR-u przy ulicy Bończyka.