Podsumowanie siatkarskiego tygodnia w Lechii Volleyball

Foto: Lechia Volleyball

Końcówka sezonu obfituje w wielkie siatkarskie emocje. W ubiegłym tygodniu swoje spotkania rozegrały zespoły młodziczek, młodzików oraz kadetek.

Najstarsze dziewczęta, prowadzone przez trenera Michała Szczytowicza, zanotowały kolejne zwycięstwo pokonując po tie breaku drużynę Gwiazdy Tarnowskie Góry. Dzięki temu na 2 kolejki przed końcem II etapu zajmują w swojej grupie 3 miejsce tracąc jedynie punkt do wicelidera z Myszkowa, z którym przyjdzie się im zmierzyć już w najbliższą środę.

W dobrej dyspozycji pozostają również młodzicy prowadzeni przez trenera Marcina Szurmika. W sobotnim turnieju rozgrywanym w Mysłowicach w bardzo dobrym stylu pokonali zespoły z Zawiercia oraz Jaworzna w stosunku 2-0. Dzięki temu umocnili się na pozycji lidera swojej grupy.

Nieco mniej szczęścia miał zespół młodziczek. Dziewczęta trenujące pod okiem trenera Filipa Nowakowskiego musiały uznać wyższość ekip z Jastrzębia-Zdroju oraz Skoczowa. W chwili obecnej zajmują 7 miejsce w tabeli.

Ponadto do II etapu w rozgrywkach Kinder +Sport w kategorii „trójek” przystąpili chłopcy z rocznika 2009. Pierwszej drużynie udało się zanotować 1 zwycięstwo, co wystarczyło do zajęcia 3 miejsca w swojej grupie. Druga drużyna zakończyła turniej bez zwycięstwa. Rewanżowe starcia, decydujące o dalszym awansie, odbędą się 17 kwietnia.

Zapraszamy do śledzenia profilu Lechia Volleyball Mysłowice na Facebooku. Można odnaleźć tam liczne transmisje ze spotkań, fotogalerie, jak również bieżące informacje o treningach i innych wydarzeniach realizowanych przez klub.