Grand Prix Polski w tenisie stołowym

Foto: KS Mysław

W rozgrywanym w Krakowie w dniach 05 – 07 marca 2021 roku pierwszym i ostatnim, przed Mistrzostwami Polski, Grand Prix Polski kadetów w obecnym sezonie wzięło udział 139 chłopaków oraz 85 dziewczyn.

Celem dla każdego z uczestników było wywalczenie miejsca w pierwszej 16 i tym samym awansu do turnieju głównego, w którym bierze udział po 64 najlepszych kadetów i kadetek w Polsce

W piątek 05.03.2021 roku 6 naszych zawodników (trzy dziewczyny oraz trzech chłopców) KS Mysław Mysłowice przystąpiło do rywalizacji w turnieju eliminacyjnym. Młodziczka Anastazja Malinowska nie zdołała przejść fazy grupowej i odpadła w początkowej fazie turnieju. Emilia Pencarska i Julia Kaczmarczyk wygrały po dwa mecze i awansowały do fazy pucharowej.

Niestety w meczach decydujących o awansie do turnieju głównego obie przegrały. Przeciwniczka Emilii była po za zasięgiem mysłowiczanki i to ona awansowała wygrywając zdecydowanie 3:0. Julia Kaczmarczyk, mimo prowadzenia 2:0 w setach, nie utrzymała przewagi i przegrała minimalnie 2:3 popełniając kilka prostych błędów.

W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że młodziutkie tenisistki stołowe KS Mysław, którym nie udało się awansować do turnieju głównego są jeszcze o 2-3 lata młodsze od swoich rywali. Wyjątkiem jest Julia Kaczmarczyk która wiekowo jest kadetką.

Dużo lepiej zagrali chłopcy z naszego klubu. Na trzech kadetów KS Mysław dwóch awansowało do turnieju głównego. Byli to Karol Broszkiewicz oraz Wiktor Ptak.

Chłopaki dołączyli do swojego kolegi klubowego Maksa Gwizdonia który miał zapewniony udział w turnieju głównym jako zwycięzca turnieju wojewódzkiego. Nie udała się ta sztuka Konradowi Pisarzowskiemu, który odpadł w fazie grupowej.

W sobotę w fazie grupowej turnieju K. Broszkiewicz po bardzo dobrych grach i walecznej postawie wygrał jeden i przegrał dwa mecze. Niestety w decydującym o awansie do czołowej 32 w Polsce przegrał 2:3 z zawodnikiem z Drzonkowa. Potem wygrał jeszcze jeden mecz i ostatecznie uplasował się na miejscu 33-48.

Koledzy klubowi Karol, Maksymilian Gwizdon i Wiktor Ptak znakomicie grali w fazie grupowej. Wiktor wygrał dwa mecze i minimalnie 2:3 przegrał jeden i zajął drugie miejsce w grupie awansując do 32 najlepszy kadetów w kraju.

Maks po jednej przegranej i jednej wygranej musiał rozegrać mecz decydujący o awansie z zawodnikiem nr 12 w Polsce, Wicemistrzem Polski młodzików z ubiegłego roku Arturem Gromkiem z Lidzbarka Warmińskiego.

Po dramatycznym , stojącym na bardzo wysokim poziomie meczu z wynikiem 3:2 w setach i 11:9 w decydującym, mysłowiczanin odchodził od stołu jako zwycięzca. Tym samym dwóch zawodników z Mysłowic awansowało do kolejnej fazy turnieju.

W następnym etapie rozgrywek Wiktor Ptak przegrał i wygrał po jednym meczu ostatecznie zdobywając miejsce 17-24. Maks natomiast przegrał 2;3 oraz 1:3 swoje mecze i uplasował się w przedziale 25-32.

Biorąc pod uwagę że przed zawodami Maks i Wiktor byli sklasyfikowani z numerami 53 i 59, wynik można uznać za bardzo dobry. Do tego, dzięki zdobytym miejscom, K. Broszkiewicz oraz M. Gwizdon mają zapewniony udział w Mistrzostwach Polski bez konieczności udziału w turnieju eliminacyjnym.

Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich zawodników i zawodniczek KS Mysław.

Foto: KS Mysław