28 Memoriał Jerzego Chromika przechodzi do historii!

Jerzy Chromik – mysłowiczanin, który w latach pięćdziesiątych XX wieku „odcisnął piętno” na polskiej lekkoatletyce. W tym roku już po raz 28 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mysłowicach przeprowadził Memoriał ku pamięci tego wybitnego biegacza.

Tegoroczny Memoriał w ramach obchodów 660-lecia Mysłowic, który patronatem objął Prezydent Miasta Dariusz Wójtowicz, był imprezą szczególną. Przez wzgląd na panującą pandemię oraz zważając na bezpieczeństwo uczestników 28 Memoriał odbył się w tym roku w formie biegu wirtualnego.

Tak jak dotychczas każdy z biegaczy miał do pokonania dystans 10 kilometrów, jednak w tym roku uczestnicy sami wyznaczali sobie trasę biegu.  Jedynym ograniczeniem dla fanów „królowej sportu” był termin. Koniecznym było pokonać ww. dystans w okresie od 24 października do 30 listopada 2020 roku. 

Listę startową wypełniło bardzo wielu fanów fantastycznej aktywności jaką bieganie, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Bieg wirtualny ma to do siebie, że bez konieczności przemieszczania się na linię startu mogą brać w nim udział zawodnicy z całej Polski i w ten sposób w tegorocznym Memoriale gościliśmy biegaczy między innymi z Pruszcza Gdańskiego, Mrągowa czy Bełchatowa.

Oczywiście w tegorocznej edycji „Chromika” nie zabrakło dobroczyńców. Firma Silesia Jeans, która powstała prawie 30 lat temu w naszym mieście — w tej edycji biegu ufundowała vouchery na zakupy w swoim sklepie internetowym oraz upominki dla uczestników. Serdecznie dziękujemy!

Mamy ogromną nadzieję, że już w przyszłym roku będziemy mogli spotkać się z Wami na 29 Memoriale Jerzego Chromika w Mysłowicach i bez większych przeszkód cieszyć się kolejnym biegowym współzawodnictwem!