Mysłowice ponownie będą gościć sportowca światowego formatu!

Bramkarz Sławomir Szmal
Foto: BDB Event

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mysłowicach wraz z partnerami przygotował niespodziankę dla dzieci oraz młodzieży na co dzień trenujących w naszym mieście fantastyczną i bardzo widowiskową dyscyplinę jaką jest piłka ręczna.

Rok 2020 zakończymy ze sportowym przytupem. W najbliższy wtorek 8 grudnia o godzinie 17:30 w progi hali widowiskowo – sportowej mysłowickiego MOSiR-u zawita sportowiec światowego formatu, w latach 1998–2018 reprezentant Polski w piłce ręcznej, brązowy medalista Mistrzostw Świata 2009 oraz Mistrzostw Świata 2015. Dwukrotny uczestnik igrzysk olimpijskich Sławomir Szmal.

Wybitny bramkarz przeprowadzi trening z dziećmi z mysłowickiego klubu MUKS Siódemka Mysłowice w ramach projektu „Włącz Aktywność” ze Sławomirem Szmalem. Uczestnicy będą mieli okazję posłuchać o ciekawej karierze polskiego bramkarza, zadawać pytania, dodatkowo zostaną zaprezentowane medale, statuetki, stroje oraz koszulki reprezentacyjne.

Następnie przejdziemy do konkretów czyli treningu z naszym mistrzem. Prawidłowa rozgrzewka, stretching, ćwiczenia w grupach na kilku stacjach sprawnościowych czy konkursy indywidualne, atrakcji będzie cała masa.

Na zakończenie każdy młody uczestnik otrzyma certyfikat, będzie to również czas na otrzymanie autografu od Sławka Szmala.

Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Bez udziału publiczności.