Memoriał Zygmunta Lubienieckiego

Zawodnicy KS Mysław
Foto. KS Mysław

29 listopada 2020 roku w Raszkowie woj. Wielkopolskie rozegrany został Ogólnopolski turniej „Z ping pongiem na ty” Memoriał Zygmunta Lubienieckiego w tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział ponad 270 zawodników i zawodniczek z całej Polski.

Klub Sportowy Mysław reprezentowali:

  • w kategoriach najmłodszych: uczniowie Szkoły Sportowej Bartosz Brutanek, Igor Ptak, Lena Tomecka i Andrzej Ratka
  • w kategoriach starszych: Julia Kaczmarczyk z Bytomia, Oliwer Gwizdoń z Będzina.
  • w kategorii weteranów (powyżej lat 40) zagrał trener Jurij Fomin.

Mysłowiczanie zaliczyli kolejny bardzo dobry turniej. Oliwier nie miał sobie równych w kategorii juniorów i zdobył pierwsze miejsce. Po drodze mysłowiczanin musiał pokonać 6 przeciwnik i jak to zwykle bywa, najtrudniej miał w finale.

Przegrywając 0:2 w setach Oliwer zdołał przełamać przebieg meczu i doprowadził do stanu 2:2 w setach. Podłamany psychicznie przeciwnik nie podjął walki w ostatnim secie i mysłowiczanin zwyciężył 3:2 w setach i 11:1! w decydującym.

W kategorii seniorów open, Oliwer był bardzo blisko od zrobienia wielkiej niespodzianki. Nasz junior po kolei pokonywał swoich rywali i po wygraniu 7 meczy „zameldował się” w ½ finału. Po zaciętym pojedynku nasz młody tenisista stołowy przegrał 2:3 w setach i zdobył 4 miejsce. Można to uznać za duży sukces ponieważ jest to najlepszy uzyskany wynik przez seniorów ze Śląska a Oliwer jest juniorem.

W pierwszej 8 turnieju Mysłowice uplasowało się trzech zawodników: J. Kaczmarczyk zdobyła 4 miejsce w kat. Kadetek, A. Ratka 6 miejsce w kat. Żaków, B. Brutanek w najmłodszej kat. Skrzatów. Są to bardzo dobre wyniki zwłaszcza że wszyscy najmłodsi zawodnicy KS Mysław będą rywalizować w swoich kategoriach wiekowych jaszcze przez dwa kolejne sezony.

Trener Fomin dał dobry przykład swoim podopiecznym. W turnieju weteranów pokonywał swoich rywali po 3:0 w setach. Po czterech zwycięstwach awansował do finału zwodów. Niestety po wyrównanej walce 9:11, 11;9, 10;12, 9:11 musiał uznać wyższość zawodnika z drugiej ligi M. Picowskiego z Borucina. Drugie miejsce w turnieju ogólnopolskim można uznać za bardzo dobry wynik.

Gratulacje dla wszystkich zawodników i zawodniczek KS Mysław.