Przygotowania do uruchomienia miejskiej ślizgawki w zaawansowanym stadium

Zimowa aura zbliża się wielkimi krokami! Miejski Ośrodek Sportu i rekreacji w Mysłowicach przygotowuje plenerowe lodowisko. Tak jak w poprzednich latach, tafla mrozi się na terenie Parku Słupna.

Otwarcie ślizgawki planowane jest na początek grudnia z okazji mikołajek, jednak należy pamiętać, że funkcjonowanie obiektu będzie uzależnione od warunków atmosferycznych oraz obostrzeń rządowych.

Prace są już w dość zaawansowanym stadium jak widać na załączonych zdjęciach. Nie wiemy jeszcze, jak będzie wyglądała sytuacja epidemiologiczna w grudniu. Nie poznaliśmy dotąd zaleceń rządu dotyczących funkcjonowania lodowisk lecz mimo wszystko, cały czas pracujemy nad odpowiednimi procedurami tak aby mieszkańcy mogli w sposób bezpieczny i komfortowy korzystać ze ślizgawki.

Możliwość korzystania z obiektu będzie, tak jak w latach poprzednich, bezpłatna dla mieszkańców. Osoby nieposiadające własnych łyżew będą mogły je wypożyczyć za niewielką opłatą. Na najmniejsze dzieci czekają już pingwinki-chodziki, które ułatwiają stawianie pierwszych kroków na lodzie.