Karol Broszkiewicz podwójnym Mistrzem Międzywojewódzkich Mistrzostw młodzików i młodziczek!

W rozegranych 24 października 2020 roku w Turawie (Opolskie) Międzywojewódzkich Mistrzostwach młodzików i młodziczek bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy KS Mysław.

Z naszego klubu prawo startu siłą rankingu miało:

  • trzech młodzików: nr. 1 listy startowej Maks Gwizdoń, nr. 2 Wiktor Ptak oraz nr. 3 Karol Broszkiewicz
  • cztery młodziczki: nr. 6 Julia Kaczmarczyk, nr. 12 Emilia Pencarska, nr. 16 Anastazja Malinowska, nr. 19 Maja Urbańczyk.

Niestety ale kontuzje wyeliminowały z udziały w zawodach Maksa Gwizdonia i Wiktora Ptaka.

Na szczęście ich kolega klubowy Karol Broszkiewicz nie zawiódł i zagrał znakomity turniej. Mysłowiczanin zdobył wszystko co się dało i czyli dwa pierwsze miejsca, bez straty seta! Wygrał turniej indywidualny i dołożył do tego medal złoty w grze podwójnej. Wielkie brawa dla Karola i jego partnera deblowego W. Wojtaszczyka z Zawiercia.

Młodziczki rozegrały również bardzo dobry turniej. Julia Kaczmarczyk zdobyła medal brązowy w grze podwójnej. Do tego młodziutkie mysłowiczanki zagrała lepiej niż były rozstawione przed turniejem. Tylko Julia będąc rozstawiona z nr. 6 zajęła 6 lokatę, przegrywając walkę o strefę medalową z późniejszą tryumfatorką J. Żyną z Częstochowy.

Wyniki pozostałych dziewczynek KS Mysław: E. Pencarska miejsce 5-8, A. Malinowska miejsce 9-12, M. Urbańczyk miejsce 13-16.