KS Mysław z sukcesami na MP w tenisie stołowym

Foto: KS Mysław

Bardzo dużo działo się w ostatnich dniach w tenisie stołowym. Rozegrane zostały zaległe Mistrzostwa Polski w trzech kategoriach wiekowych. 02-05.10.2020 młodzicy grali w Krośnie, 08-11.10.2020 juniorzy w Gliwicach oraz 09-11.10.2020 żacy rozgrywali Mistrzostwa Polski w Grodzisku Mazowieckim.

W każdym turnieju udział wzięli zawodnicy KS Mysław Mysłowice. Poniżej prezentujemy krótką relację oraz najciekawsze informacje z występu naszych zawodniczek oraz zawodników.

W Krośnie drużyna młodzików wywalczyła 5 miejsce. Najlepszy wynik w turnieju indywidualnym uzyskał Wiktor Ptak, który zajął miejsce 17 przegrywając tylko jeden pojedynek z nr. 2 w Polsce po bardzo wyrównanej walce 1:3 w setach, przy czym Wiktor miał kilka piłek setowych na wyrównanie w meczu na 2:2. Wiktor jest najmłodszym w ekipie młodzików z Mysłowic i w nadchodzącym sezonie będzie nadal występował w kat. Młodzików. Sezon zacznie będąc w pierwszej 8 w Polsce.

W Gliwicach jedyny junior naszego klubu Oliwer Gwizdoń walczył o punkty na kolejny sezon, w którym będzie jeszcze juniorem. Zadanie zostało wykonane i Oliwer w nowy sezon rozpocznie w pierwszej 32 w Polsce, co daje prawo udziału w Grand Prix Polski bez konieczności grania w eliminacjach.

Na dużą pochwałę zasługuje Anastazja Malinowska. Jedyna przedstawicielka KS Mysław na Mistrzostwach Polski żaczek poprawiła swoja lokatę o dwa przedziały. Startująca z numerem 26, Anastazja wygrała pewnie pierwszą grę 3:0 z bardzo dobrą zawodniczką z Białegostoku, potem przegrała z nr. 7 rankingu krajowego aby ostatecznie zwyciężyć w spotkaniu z zawodniczką z Brzegu Dolnego 3:0. Tym samym Anastazja z 26 miejsca awansowała na 17.

W grze podwójnej razem z koleżanką z Chybia N.Ratajczyk wywalczyła miejsce 16 przegrywając po dramatycznym meczu 2:3 w setach i 9:11 w decydującym z parą nr. 7 w kraju.

Wielkie brawa i gratulacje dla młodziutkiej zawodniczki KS Mysław. Anastazja uzyskała swój najlepszy wynik w tej kategorii wiekowej, a co najważniejsze nasza młoda zawodniczka potrafiła zmobilizować się na najważniejszych zawodach w sezonie i zagrać jak najlepiej potrafi, czasami nawet na 110%