Kolejne udane występy i medale młodych lekkoatletów UKS Chromik

W ostatnim dniu września w Konopiskach k/Częstochowy, na stadionie lekkoatletycznym, który otrzymał imię naszej najlepszej sprinterki w historii lekkiej atletyki w kraju – Ireny Szewińskiej, odbył się po raz pierwszy Dziecięcy Memoriał poświęcony pamięci tej znakomitej, niezapomnianej, siedmiokrotniej medalistki olimpijskiej. W zawodach tych wystartowała duża rzesza młodych adeptów lekkiej atletyki z całego województwa, dwóch kategorii wiekowych: U-12 i U-14. W tym gronie dziewięcioro biegaczy reprezentowało mysłowicki, Uczniowski Klub Sportowy „Chromik”.

W kategorii dzieci młodszych (do lat 12), w biegu sprinterskim na najkrótszym dystansie – 60 metrów, Szymon Płonka uzyskując w kwalifikacjach czas 10,0 sek., zakwalifikował się do finału, w którym pobiegł jeszcze o jedną setną sekundy lepiej. Rezultat dziesięciolatka (Szymon urodzony w 2010r.) – 9,99 sek., wystarczył do zajęcia 5. miejsca. Natomiast równolatka Szymona, także dziesięciolatka – Maja Musik, rywalizowała z powodzeniem, w biegu na dystansie 600 metrów, gdzie zajmując 2. miejsce z czasem 1.56,82 min., wywalczyła srebrny medal.

W grupie U-14, czyli dzieci starszych (do lat czternastu), mieliśmy siedmioro biegaczy, a plonem ich występów były kolejne trzy medale. Dwie dziewczynki wystartowały na 300 metrów. Hania Stec (rocznik 2008) przebiegła ten dystans w czasie 50,38 sek., natomiast Aleksandra Osman (ur. w 2007 r.), przybiegła do mety po 52,44 sek. Kolejne trzy mysłowiczanki ścigały się na dystansie dwa razy dłuższym. Sara Budkowska przebiegła 600 metrów w czasie 2.07,03 min., Natalia Podleśny osiągnęła rezultat 1.59,06 min., a najlepiej spisała się Julia Kubisz, która nie dała się wyprzedzić żadnej rywalce i z czasem 1.48,85 min. zajmując 1. miejsce zdobyła złoty medal.

W tej samej kategorii starszych dzieci, wystąpiło dwóch trzynastolatków. W grupie szesnastu chłopców, na przedłużonym dystansie sprinterskim 300 metrów, obaj nie mieli sobie równych i zajęli dwa czołowe miejsca. Osiągając rezultat 45,98 sek., zwyciężył i medal złoty zdobył Jeremiasz Grzybowski, natomiast drugie miejsce zajął i medal srebrny wywalczył Adam Pastuszka.

Ostatnimi zawodami lekkoatletycznymi na bieżni stadionu, tego sezonu letniego (w związku z pandemią przesuniętego i kończonego jesienią), będą Mistrzostwa Śląska dzieci tych dwóch kategorii wiekowych. Zaplanowane są one w Chorzowie w najbliższą sobotę – 10 października.