Sukces młodych biegaczek UKS Chromik Mysłowice

W dniach 26-27 września br. na stadionie lekkoatletycznym w Słupsku, odbywały się PZLA Mistrzostwa Polski U 16 – Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego. Prawo udziału w tych mistrzostwach, miała czołowa młodzież lekkoatletyczna całego kraju w kategorii młodzików, czyli zawodników urodzonych w latach 2005-2006. W sobotę i niedzielę minionego weekendu odbyło się aż 40 konkurencji (20 – dla dziewcząt i 20 – dla chłopców), a w trzech z nich uczestniczyły z powodzeniem dwie zawodniczki mysłowickiego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Chromik”.

W gronie 29 dziewcząt, jakie rywalizowały w biegu na dystansie 1000 metrów, wystartowała Demi Locker i bijąc swój rekord życiowy na tym dystansie, wywalczyła brązowy medal, ustępując tylko dwom biegaczkom: zwyciężczyni – Martynie Wal z LKS Stal Mielec, oraz zaledwie o dwie setne sekundy reprezentantce RKS Rumia – Darii Domżalskiej (wicemistrzyni uzyskała czas 2.58,61 min., a Demi Locker – 2.58,63 min.).

Natomiast nasza druga reprezentantka – Kinga Mucha, startowała w dwóch sprinterskich konkurencjach biegowych. W sobotę na klasycznym dystansie 100 metrów, gdzie ścigało się aż 40 najszybszych sprinterek kraju, Kinga uzyskując czas 12,89 sek., pobiła rekord życiowy, ale wystarczyło to do zajęcia 13 miejsca. Natomiast w niedzielę uczestniczyła w biegu na dystansie 300 metrów, i tu także ustanawiając najlepszy swój wynik czasowy, w grupie 37 rywalizujących dziewcząt zajęła 10. miejsce.

Należy jednakże zaznaczyć, iż w obu biegach prym wiodły piętnastolatki (roczniki 2005), natomiast Kinga (urodzona w 2006 r.), w swojej grupie czternastolatek, w biegu na 100 metrów byłaby czwarta, natomiast na 300 metrów już trzecia, gdyż tylko dwie rówieśniczki uzyskały lepszy od niej czas.

Zatem i Demi, jak i Kindze, należą się duże słowa uznania i liczymy na dalszy rozwój ich lekkoatletycznych karier, wieńczonych kolejnymi sukcesami.

Pełne wyniki i rezultaty wszystkich konkurencji PZLA Mistrzostw Polski U16, zamieszczone są na stronie internetowej: www.pzla.pl/imprezy