Będzinianie triumfatorami Otwartych Mistrzostw Mysłowic w siatkówce plażowej

W ostatnią niedzielę sierpnia, na obiektach sportów letnich MOSiR w Parku Słupna (gdzie trwały także decydujące spotkania kobiet i mężczyzn w ramach finałowego turnieju Orlen Mistrzostw Polski), odbyły się równie finały tegorocznych Otwartych Mistrzostw Mysłowic w siatkówce plażowej.

Dwa lipcowe i dwa sierpniowe zawody eliminacyjne, rozgrywane w dwóch kategoriach: mężczyzn (w listach rankingowych zapisano aż 59 uczestników) oraz tzw. „mikstów” (duet tworzyli kobieta i mężczyzna, a w tej grupie sklasyfikowano 31 osób). Te cztery letnie zawody, były kwalifikacjami do piątego – ostatniego, decydującego turnieju. Udział w nim zapewniło sobie osiem par, których siatkarze/siatkarki zgromadzili najwyższe sumy punktów, za osiągnięcia i zajmowane miejsca w tych czterech turniejach kwalifikacyjnych.

Prym w tym przedostatnim dniu sierpnia, na czterech boiskach do siatkówki plażowej, na których rozgrywane były finałowe turnieje, wiodły duety zagłębiowskie. Najwyższe miejsce mysłowiczan w tych finałach, to piąte miejsce w kategorii mężczyzn pary: Mateusz Musialik – Mateusz Ochman.

Po zakończeniu finałowych zmagań, dyplomy, medale oraz nagrody w postaci bonów towarowych na sprzęt sportowy, czołowym siatkarkom i siatkarzom wręczali: Prezydent Miasta Mysłowice – Dariusz Wójtowicz, Zastępca Prezydenta Miasta – Marta Jabłczyńska i Dyrektor MOSiR – Karol Pawlik.

Oto pary i duety, które uplasowały się na trzech najwyższych miejscach i zostały uhonorowane trofeami:

a/ w kategorii mężczyzn:

  1. miejsce – Igor Farnicki/Gracjan Ćwiląg (obaj siatkarze z Będzina)
  2. miejsce – Karol Kania/Bartosz Głowacki (Sosnowiec)
  3. miejsce – Piotr Juroszek (Ustroń) z Tomaszem Górczyńskim (Będzin)

b/ w kategorii par mieszanych – „mikstów”:

  1. miejsce – Paulina Krakowska/Marcel Wójcikiewicz (oboje z Będzina)
  2. miejsce – Oliwia Burnus (Dąbrowa Górnicza) i Kacper Grzęda (Będzin)
  3. miejsce – Maja Kika/Daniel Makuch (Będzin)