Pierwsze kino samochodowe strzałem w dziesiątkę!

Wczorajszy wieczór minął mysłowiczanom pod znakiem filmowym, a to za sprawą zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Mysłowicki Ośrodek Kultury oraz Urząd Miasta Mysłowice kina samochodowego. Jak pokazała frekwencja, pomysł mieszkańcom się bardzo spodobał, ponad 100 samochodów to wynik znakomity, pokazujący, że w Mysłowicach jest ogromne zapotrzebowanie na wydarzenia filmowe.

Podczas pierwszego kina samochodowego głosem mieszkańców wybrany został nagrodzony podwójnym Davidem di Donatello: dla najlepszego filmu i za najlepszy scenariusz obraz „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” – włoski komediodramat z 2016 w reżyserii Paolo Genovese, dotykający problemów małżeńskich par w średnim wieku. Warto wspomnieć o naszych sponsorach, dzięki którym wydarzenie mogło dojść do skutku: MINUTOR Energia oraz BRZEZINKA Sp. z o.o. SKA, dziękujemy za pomoc oraz wsparcie!

Idąc za ciosem pragniemy już dzisiaj zaprosić na kolejne kino plenerowe, tym razem „na leżakach” które odbędzie się 7 czerwca w dzielnicy Ławki. Druga odsłona kina plenerowego będzie miała charakter bardziej kameralny. Planujemy ucztę filmową na leżakach w dzielnicy Ławki. Podobnie, jak w przypadku kina samochodowego, zaproponowano kilka tytułów do wyboru, a wszyscy zainteresowani będą mogą wziąć udział w ankiecie. Projekcji filmowej będzie towarzyszyła drobna gastronomia, dzięki czemu uczestnicy poczują się jak na wieczornym pikniku.

Udział w projekcji jest bezpłatny. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze i będzie to przemiły wieczór. Udostępnimy dużą, acz nie nieograniczoną liczbę leżaków, dlatego prosimy, aby uczestnicy zabezpieczyli się w lekkie siedziska, typu poduchy lub kocyki. Przypominamy również o zasadzie „dystansu społecznego” i konieczności stosowania zasad bezpieczeństwa obowiązujących nas wszystkich. Z uwagi na fakt, że kolejne obostrzenia znoszone są regularnie, tuż przed projekcją zaktualizujemy wszystkie wytyczne.

W przypadku złej pogody w godzinach popołudniowych tego samego dnia poinformujemy o nowym terminie projekcji. Trzymajmy zatem kciuki za, jak dotąd, kapryśną wiosnę i do zobaczenia na pierwszej czerwcowej projekcji.