Kino plenerowe w Parku Słupna!

fot. MOK

Pierwszy pokaz kina samochodowego odbył się już w 1933 r. w Stanach Zjednoczonych. Miłość do kina i samochodów połączyła Amerykanów prawie 100 lat temu, a lata 50-te i 60-te stworzyły z tej formuły zjawisko popkulturowe, które wędrowało sobie po świecie przez kolejne dekady. Obecnie w czasie epidemii, która łączy cały świat, zjawisko pokazów filmowych pod gołym niebem wydaje się być idealną formą spędzania wolnego czasu.

Kino samochodowe odbędzie się także w Mysłowicach! Zapraszamy wszystkich, którzy posiadają samochód z radiem. Formuła pokazów zakłada ograniczoną liczbę miejsc, obowiązuje reguła „kto pierwszy, ten lepszy”.

Każdy uczestnik (samochód) otrzyma przy wjeździe kartę z numerem samochodu, nr telefonu i menu. Na tej podstawie będzie można wysłać SMS z zamówieniem przekąsek i napojów. Zamówienie zostanie dostarczone przez obsługę, ale płatność może się odbyć tylko gotówką.

Druga propozycja to kino plenerowe „na leżakach” czyli swoisty filmowy piknik.
W ubiegłym roku kino plenerowe cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dlatego postanowiliśmy powtórzyć tę formułę. Zapraszamy wszystkich, zaznaczając, że podobnie jak w przypadku kina samochodowego, ilość miejsc ograniczona.

Nie możemy zapominać o bardzo ważnej kwestii dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w czasie epidemii. Apelujemy, aby wszyscy, którzy będą chcieli wziąć udział w wydarzeniu stosowali się do obowiązujących zaleceń sanitarnych. Dlatego gorąco prosimy o zapoznanie się z poniższymi wytycznymi TUTAJ

31.05.2020 | Park Słupna | godz. 21:00
od godziny 19:45 wpuszczamy samochody

Na Facebooku dostępna jest ankieta, dzięki której widzowie wybiorą tytuły filmów do plenerowych projekcji. Udział w projekcjach jest bezpłatny.

Organizatorzy:

 1. Urząd Miasta Mysłowice
 2. Mysłowicki Ośrodek Kultury
 3. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
 4. Rada Dzielnicy Ławki
 5. Rada Dzielnicy Stare Miasto

Wspierają nas:

 1. Straż Miejska w Mysłowicach
 2. Zakład Oczyszczania Miasta Mysłowice
 3. Państwowa Straż Pożarna
 4. Policja w Mysłowicach

Sponsorzy:

 1. MINUTOR
 2. BRZEZINKA Sp. z o.o. SKA