III Grand Prix Polski kadetów w tenisie stołowym

fot. KS Mysław

Super wynik uzyskał zawodnik KS Mysław Maksymilian Gwizdoń na rozgrywanym w dniach 21-23 lutego 2020 roku w Jarosławiu III Grand Prix Polski kadetów. Wiekowo młodzik, w turnieju eliminacyjnym był rozstawiony z ostatnim numerem w swojej grupie. Grając bardzo dobrze pokonał wszystkich rywali grupowych i tracąc tylko jednego seta, zajął 1 miejsce w i tym samym uzyskał awans do drugiej rundy turnieju eliminacyjnego. W dalszej części zawodów mysłowiczanin pokonał jeszcze dwóch rywali i awansował do turnieju głównego.

W sobotę w gronie 64 najlepszych kadetów w Polsce Maksymilian Gwizdoń nadal grał znakomicie. Będąc rozstawionym jako ostatni w swojej grupie, z numerem 63, młodzik z Mysłowic pokonał nr. 31 Serafińskiego z Konina 3:1 w setach, potem nr. 32 D. Pyśka z Lubonia też 3:1 w setach i tylko z kadetem sklasyfikowanym jak nr. 2 w Polsce M. Sawczakiem przegrał na tym etapie zawodów.

Drugie miejsce w grupie dało Maksowi awans do kolejnej fazy turnieju, w której rywalizował z najlepszymi 32 zawodnikami w kraju. Na tym poziomie nie udało się wygrać ze starszymi rywalami, ale ostatecznie zajęcie miejsca 25-32 przez młodzika, który był rozstawiony z nr. 79 przed zawodami można uznać za wielki sukces.

Jedyny zawodnik z Mysłowic, który rocznikowo jest kadetem, Maciej Filiczak też zaliczył udane zawody. Tak samo jak jego młodszy klubowy kolega z klubu, Maciej musiał przebijać się przez turniej eliminacyjny w którym pokonał 4 rywali i awansował do turnieju głównego. W fazie grupowej Maciej wygrał jeden mecz i przegrał dwa zajmując 3 miejsce w swojej grupie, tym samym nie awansował do kolejnej fazy rozgrywek. Zdobyte miejsce 41-48 i tak jest lepsze niż w poprzednich turniejach ogólnopolskich, czyli jest postęp.

Pozostali zawodnicy i zawodniczki naszego klubu, (kilka lat młodsi od rywali) jechali na te zawody po doświadczenie.  Jeden z najmłodszych naszych zawodników Wiktor Ptak był bardzo blisko osiągnięcia wyniku podobnego do wyniku Maksa.

Wiktor w turnieju eliminacyjnym przeszedł z fazy grupowej do drugiej rundy, gdzie pokonał jednego rywala i w meczu o awans do turnieju głównego prowadził 2:0 w setach i 7:3 w secie kolejnym. Zabrakło właśnie doświadczenia, żeby „ dowieść” wynik tego pojedynku do wygranej.

Brawa dla wszystkich reprezentantów Mysłowic. Gratulacje dla Maćka i Maksa za super wynik.